reklama

Wyszukiwanie definicji w Google teraz domyślne

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google rozwija koncepcję bezpośrednich odpowiedzi na zapytania internautów i zintegrował z wyszukiwarką wielofunkcyjny słownik.

Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę dowolne słowo lub zwrot, które Google potrafi zdefiniować, przed wynikami wyszukiwania zostanie wyświetlony dodatkowa ramka z wyjaśnieniem hasła oraz odsyłaczami do kilku serwisów rozszerzających znaczenie danej frazy. Nowa funkcja bazuje na rozwijanym od dłuższego czasu Google Dictionary i została po prostu zintegrowana z wyszukiwarką. Dzięki takiemu zabiegowi definicje wpisywanych haseł wyświetlane są automatycznie, bez potrzeby zmieniania jakichkolwiek ustawień. Wcześniej użytkownik chcący uzyskać definicję jakiegoś słowa musiał korzystać z parametru define:, przez co w praktyce funkcja ta była rzadko używana.

Google zapowiedział, że wkrótce dodatkowa ramka z definicjami pojawi się także w mobilnej wersji wyszukiwarki. Funkcja Dictionary OneBox działa obecnie wyłącznie w języku angielskim.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić