r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wyszukiwanie głosowe w mapach Google dla Windows Mobile i Symbiana

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google uaktualnił aplikację Maps for mobile do wersji 4.1 i wprowadził do niej głosowe wyszukiwanie lokalizacji w telefonach pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile i Symbian S60.

Wyszukiwanie głosowe w mobilnych mapach Google było wcześniej dostępne w urządzeniach z systemem BlackBerry i Android. Obecnie funkcja ta jest dostępna także w Windows Mobile i Symbianie S60. Wyszukiwanie głosowe pozwala m.in. na odnalezienie konkretnego miejsca (wystarczy wypowiedzieć np. "Park Plaza"), dowolnego adresu ("1600 Amphitheatre Parkway"), firmy o dowolnej specjalizacji ("The French Laundry") lub na wybranym obszarze ("sushi restaurants New York"). Aplikacja pozwala na przełączenie języka wyszukiwania - aktualnie obsługiwane są różne akcenty angielskiego i chiński (mandaryński). Aplikacja korzysta z zainstalowanego w naszym telefonie modułu GPS, przez co wyniki wyszukiwania lepiej odpowiadają naszemu aktualnemu położeniu.

Google Maps for mobile można pobrać za darmo ze strony domowej projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.