r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wyszukiwarka Google będzie miała własną siatkę aplikacji

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Nie bez związku z popularyzacją swojego asystenta, Google wprowadziło w ostatnim czasie spore zmiany w być może najważniejszej androidowej aplikacji – wyszukiwarce Google. Już teraz dysponujemy podziałem na aktualności i zaplanowane działania, a nadchodzą kolejne zmiany.

Konieczność przebudowy aplikacji wyszukiwarki po zrezygnowaniu z kart Google Now będzie miała rezultat w postaci siatki aplikacji. Google udostępni wszystkie narzędzia wyszukiwania dostępne w wyszukiwarce na osobnej siatce, w postaci pogrupowanych tematycznie skrótów.

r   e   k   l   a   m   a

Przejść do siatki aplikacji będzie można jednym pacnięciem w stosowny panel widoczny tuż pod polem wyszukiwania. Na siatce znajdziemy zatem kartę ze skrótami do miejsc znajdujących się w pobliżu: osobny przycisk będzie miała np. wyszukiwarka barów, kawiarni, restauracji, bankomatów czy marketów. Na kolejnej karcie otrzymamy aplikacje związane z rozrywką, które przeszukają Internet i okolicę pod kątem repertuarów kin czy wyników rozgrywek sportowych.

Własne skróty będą miały także wszystkie usługi Google, z których już dziś można korzystać po odpowiednim sprecyzowaniu frazy wyszukiwania: mowa tutaj między innymi o Tłumaczu, konwerterze jednostek czy kalkulatorze. Aktualizacja ma się pojawić lada moment.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.