r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wyszukiwarka Google i Gmail po liftingu

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Google wprowadza dwie małe zmiany, które mają zwiększyć komfort korzystania z usług giganta. Pierwsza z nich dotyczy Gmaila — koncern wprowadził kolejne kryteria pozwalające na zawężanie wyników wyszukiwania wiadomości. Przykładowo, dopisanie w okienku parametru „size:5mb” sprawi, że silnik poczty wyświetli wyłącznie te wiadomości, które są większe niż 5 megabajtów. Możliwe jest także określenie, kiedy mniej więcej dotarła do nas wiadomość — po wpisaniu „older_than:1y” Gmail pokaże tylko wiadomości odebrane co najmniej rok temu.

Druga zmiana jest czysto kosmetyczna — pasek zawężania wyników w wyszukiwarce Google przewędrował z lewej strony ekranu pod pole wpisywania tekstu. Trudno jednak powiedzieć, czym była podyktowana ta decyzja. Być może spece od użyteczności stron internetowych doszli do wniosku, że opcje w dotychczasowym menu były zbyt rzadko klikane? Mnie jednak ta zmiana się nie podoba, bo funkcjonalność nie wzrosła ani o jotę, a za to trzeba będzie się przyzwyczajać do nowego rozwiązania. Na szczęście odświeżony wygląd nie pojawił się jeszcze w polskiej wersji wyszukiwarki — by go własnoręcznie wypróbować, należy zmienić w swoim profilu język na angielski.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.