r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wyszukiwarka kodu

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod adresem www.koders.com znajduje się niedawno uruchomiona specjalizowana wyszukiwarka źródeł oprogramowania Open Source. Ten ciekawy projekt, którego pomysłodawcą jest Darern Rush, ma w zamyśle pomóc programistom w przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania dzięki umożliwieniu im szybkiego i precyzyjnego dostępu do bogatego repozytorium gotowych rozwiązań. W wyszukiwarce - oprócz tradycyjnych słów kluczowych - określić można język programowania oraz licencje, na których udostępniany jest poszukiwany kod.

Początkowo silnik wyszukiwarki działał jako intranetowa aplikacja ułatwiająca ponowne wykorzystanie programów, używana w firmie Koders, Inc. w Los Angeles. W pewnym momencie twórcy postanowili umieścić mechanizm w Internecie - ich celem nie jest konkurowanie z innymi wyszukiwarkami, ale udostępnienie społeczności programistów narzędzia specjalizowanego. Koders.com obecnie wspiera około trzydziestu języków programowania, dotychczas zaindeksowanych zostało ok. 125 milionów linii kodu. Korzystanie z wyszukiwarki jest oczywiście bezpłatne.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.