Wywiad: Antypiracka komórka od kuchni...

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś publikujemy niezwykle interesujący, naszym zdaniem, wywiad, który udało nam się przeprowadzić z policjantem pracującym w Zespole dw. z Przestępczością Komputerową, Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Warto zapoznać się z materiałem ponieważ działania tego rodzaju jednostek policji w naszym kraju są owiane mgłą tajemnicy, znacznie więcej na ten temat krąży plotek niż jakichkolwiek wiarygodnych informacji. W wywiadzie członek Zespołu dw. z Przestępczością Komputerową powiedział nam między innymi czym właściwie tego typu jednostki się zajmują, jaka jest ich metodologia działania, a także jakie powinniśmy stosować zabezpieczenia aby uchronić się przed "wirtualnymi przestępcami".

Warto podkreślić, że nasz rozmówca dysponował naprawdę dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa systemów komputerowych, a także szeroko rozumianej informatyki co stoi w sprzeczności z wieloma plotkami o niskim poziomie wiedzy policji z zakresu nowoczesnych technologii, a pozwala mieć nadzieję, że skuteczność działań policji w tej materii będzie coraz większa.

Zapraszamy do lektury wywiadu Antypiracka komórka od kuchni....

© dobreprogramy
s