Wywiad z Carstenem Fischerem z Opera Software

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio rynkiem przeglądarek internetowych wstrząsnęło szczególnie istotne wydarzenie, zmiana zasad licencjonowania Opery. Opera dołączyła do grona produktów w pełni bezpłatnych, tym samym stała się jeszcze groźniejszym rywalem Internet Explorera oraz Firefoksa.

Decyzja o bezpłatnym oferowaniu Opery jest bardzo korzystna zarówno dla miłośników norweskiej przeglądarki jak również wszystkich innych użytkowników Internetu. Na pewno odbije się to korzystnie na jakości nowych wersji przeglądarek Microsoftu, Teamu Mozilla oraz Opera Software. Jest to o tyle ważne, że obecnie dynamika rozwoju światowej pajęczyny sprawia, iż to właśnie przeglądarki stają się najczęściej wykorzystywanym oprogramowaniem przez użytkownika komputera.

Po udostępnieniu, już bezpłatnej, Opery 8.50 wielu użytkowników zastanawia się skąd nagła zmiana polityki Opera Software ASA, jakie są dalsze plany norweskiego producenta, a także w jakich barwach rysuje się przyszłość tej znakomitej przeglądarki. Pytania te nie pozostają jednak bez odpowiedzi. Specjalnie dla Czytelników vortalu dobreprogramy.pl Carsten Fischer, Desktop Product Manager odpowiedzialny za przyszłość i rozwój przeglądarki Opera w firmie Opera Software ASA odpowiedział na te i inne pytania dotyczące norweskiej przeglądarki.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem jakiego udzielił nam wczoraj Carsten Fischer.

© dobreprogramy
s