Wywiad z Davidem Perrym z Trend Micro

Strona główna Aktualności

O autorze

David Perry, globalny dyrektor do spraw edukacji w Trend Micro, uznany w świecie autorytet od spraw wirusów i bezpieczeństwa, występujący na konferencjach RSA, EICAR czy AVAR, udzielający wywiadów do takich gazet jak Time, The New York Times czy The Washington Post, występujący w wielu programach telewizyjnych włączając w to Good Morning America, BBC News, Fox News czy ABC News, zaproszony przez Biały Dom by wraz z gronem ekspertów doradzać prezydentowi w sprawie problemów z rokiem 2000, gościł w Polsce w zeszłym tygodniu.

Udało nam się przekonać go do udzielenia wywiadu w formie materiału wideo, który okazał się być nie tyle tradycyjnym wywiadem, ile luźną rozmową na tematy związane z bezpieczeństwem. Spotkaliśmy się w warszawskim Hotelu Bristol przy kawie i pytaliśmy o najnowsze trendy w zagrożeniach i bezpieczeństwie, o to co robić by korzystać bezpiecznie z sieci i co robić, gdy padniemy ofiarą ataku. Nasz gość mówił o bezpieczeństwie oprogramowania Open Source, o związkach fantastyki naukowej z branżą IT, o czarnym rynku na którym handluje się informacjami o lukach w systemach sprzedając je za dziesiątki tysięcy dolarów, o tym dlaczego oskarżanie firm antywirusowych o pisanie wirusów jest bezpodstawne, o bezpieczeństwie nowego systemu Microsoft Windows Vista i jego mechanizmie User Accout Control, o nowym systemie identyfikacji zagrożeń bazującym na reputacji adresów IP i o wielu, wielu innych rzeczach. Wywiad powinien okazać się niezwykle ciekawy zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i ludzi dysponujących szerszą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Nam z nieukrywaną przyjemnością słuchało się tego, co w bardzo interesujący i ekspresyjny sposób opowiadał pan Perry - liczymy, że spodoba się i Wam.

Wywiad przeprowadzony został w języku angielskim, materiał wideo zawiera polskie tłumaczenie którego na szczęście nie zdecydowaliśmy się umieścić w formie napisów na napisy.org ;-) lecz nałożyliśmy bezpośrednio na strumień wideo.

Wywiad z Davidem Perrym z Trend Micro (transmisja strumieniowa i pliki WMV do pobrania).

© dobreprogramy