Wzrosną budżety ochronne

Strona główna Aktualności

O autorze

Strach, jaki został wywołany działalnością wirusa Sobig, stanie się przyczyną zwiększenia przez firmy budżetów przeznaczonych na walkę z hakerami i zabezpieczenia antywirusowe. Tym samym wzrosną dochody producentów oprogramowania antywirusowego i twórców systemów bezpieczeństwa sieci komputerowych.

"Jedyną dodatnią stroną aktywności wirusa SoBig było to, że ludzie którzy byli przekonani o swoim bezpieczeństwie, przekonali się, że nie jest ono tak pewne jak im się zdawało. Obecnie firmy będą się decydowały na zakup bardziej skutecznych rozwiązań" - powiedział Ian Kilpatrick, dyrektor firmy Wick Hill.

Jak wynika z opublikowanego w ubiegłym tygodniu raportu firmy Datamonitor, w ciągu conajmniej najbliższych trzech lat będą rosły wydatki związane z bezpieczeństwem firmowych sieci komputerowych. Dzięki temu dochody producentów systemów zabezpieczeń wzrosną z poziomu 7,1 mld USD w roku ubiegłym do 13,5 mld USD w 2006 r.

Pieniądze jednak to nie wszystko i jak twierdzi Graham Titterington, analityk firmy Ovum - "ważnym wnioskiem jaki wypływa dla szefów firm z aktywności robaka SoBig jest to, że muszą oni zatrudniać kompetentnych pracowników działów IT, którzy potrafią dobrze wykonywać swoją pracę".

© dobreprogramy
s