Wzrost dochodów Google o 69%

Strona główna Aktualności

O autorze

Dochód Google w pierwszym kwartale tego roku był o 69% wyższy w stosunku do analogicznego ukresu w roku ubiegłym. Złożyły się na niego głównie wpływy z reklam.

Całkowity przychód wyniósł 3,66 miliarda dolarów, o 63% więcej w porównaniu z 2,25 mld USD rok wcześniej. Po odjęciu kosztów uzyskania ruchu oraz opłat dla partnerów dostarczających treść przychody wyniosły 2,53 miliarda dolarów. Analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 2,49 miliarda dolarów. Google oddało partnerom 31% przychodów z reklam. W przypadku tego samego okresu Yahoo! uzyskało przychód o 11% niższy niż rok wcześniej. Google rośnie obecnie dwa razy szybciej niż wynosi przeciętny wskaźnik dla sektora i sześć razy szybciej niż Yahoo!. Google nie wypowiada się na temat swoich konkretnych oczekiwań w stosunku do bieżącego kwartału ale jego dyrektor wykonawczy Eric Schmidt przypomina, że drugi kwartał jest zwykle gorszy od pierwszego. Niemniej cały czas przyjmowani są nowi pracownicy. Liczba pracowników pełnoetatowych wzrosła z 10 600 pod koniec ubiegłego roku do 12 000 obecnie.

Według badań Nielsen/NetRatings Google ma 55,8% amerykańskiego rynku wyszukiwarek, Yahoo! posiada 20,7% a Microsoft 9,6%. Natomiast według Hitwise liczby ten kształtują się odpowiednio na poziomie 64%, 21% i 9%.

© dobreprogramy

Komentarze