XAMPP 7.2.9

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery WWW i FTP (dla specjalistów IT)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XAMPP to dostępny bezpłatnie, zintegrowany pakiet serwera WWW, w skład którego wchodzi m.in. MariaDB, PHP i Perl.

Środowisko pozwala w łatwy sposób uruchomić w domowych warunkach w pełni funkcjonalny serwer np. do testowania tworzonych lub modyfikowanych skryptów, aplikacji lub stron internetowych. Z jego pomocą i z wykorzystaniem ogólnie dostępnych rozwiązań w kilku prostych krokach uruchomimy własny serwis internetowy, forum dyskusyjne, bloga czy sklep.

XAMPP charakteryzuje się prostą instalacją i brakiem konieczności konfiguracji poszczególnych komponentów. Serwer gotowy jest do działania tuż po zainstalowaniu i uruchomieniu. Dostępny jest dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

W skład aktualnej wersji (7.2.2) wchodzą następujące komponenty: Apache 2.4.29, MariaDB 10.1.30, PHP 7.2.2, phpMyAdmin 4.7.7, OpenSSL 1.1.0g, XAMPP Control Panel 3.2.2, Webalizer 2.23-04, Mercury Mail Transport System 4.63, FileZilla FTP Server 0.9.41, Tomcat 7.0.56, Strawberry Perl 7.0.56 Portable.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Kiermasz   2 #2 23.03.2018 15:03

@Anonim (niezalogowany): Jesteś niepoprawny. Kod ZAWSZE należy przetestować w syntetycznych warunkach nim wgl dotknie środowiska produkcyjnego. To samo testowanie wynalazków - dużo sprawniej jest mieć dostęp do serwera lokalnie by co chwila coś zmieniać. A jak jebnie, to nie musisz wysyłać 5GB neostradą, tylko ogarniasz wszystko lokalnie. Jak przygotujesz SPRAWNĄ paczkę, to dopiero wykonujesz update na środowisku produkcyjnym. Lokalnie to możesz mieć na serwerze nawet kopię 1:1 owego środowiska.
Inaczej prędzej, czy później sam sobie rozdupisz interes i ostro podrażniając klientelę podetniesz sobie gałąź ;)

  #1 04.03.2018 22:38

Tylko po co komu dzisiaj na domowym komputerze serwer WWW? Żeby go ktoś zhakował? To nie czasy dial-up, że testowało się w domu skrypty perla czy php i dopiero gotowe wysyłało po ftp na jakiś serwer w czasie sesji dial-up. Zresztą kto dzisiaj (oprócz profesjonalistów) sam klepie kod php zamiast użyć jakiegoś gotowego CMSa albo w ogóle skorzystać z jakiejś gotowej platformy blogowej czy generatora stron on-line? A profesjonaliści to sami sobie w razie potrzeby przygotują wymagane środowisko do testów, jakie lubią bądź jakie potrzebują :P
Ot, kolejny program z rodzaju tych, co to 20 lat temu były bardzo użyteczne i do dzisiaj są jeszcze jakoś tam rozwijane (w tym przypadku aktualizowane są komponenty), chociaż dzisiaj są już zupełnie inne realia i praktycznie nie znajdują żadnego zastosowania.