XI festiwal robotyki Cyberbot za tydzień w Poznaniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Cyberbot to odbywający się co roku festiwal robotyki, organizowany przez członków Koła Naukowego CybAiR. W planie są nie tylko walki robotów w różnych klasach wagowo-rozmiarowych, ale też prezentacje nowoczesnych konstrukcji z możliwością porozmawiania z ich twórcami oraz atrakcje i warsztaty dla młodszych uczestników, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W tym roku zmagania robotów odbędą się w ośmiu konkurencjach: walki robotów na ringu w klasach Sumo, Minisumo, Mikrosumo i Nanosumo, Line Follower (przejazd po trasie), Micromouse (robot musi znaleźć wyjście z labiryntu), Puck Collect (zbieranie kolorowych krążków z kwadratowego obszaru) i Freestyle (wygrywa najfajniejszy). Co roku w zawodach Cyberbot startuje ponad setka konstruktorów, więc emocji nie zabraknie.

Na najmłodszych czekają interesujące warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję budować roboty z klocków lego, zaprogramować swój pierwszy procesor i pierwszego robota czy obejrzeć demonstracje zjawisk chemicznych i fizycznych. Swoją obecność zaznaczą także poznańskie firmy, będzie więc można zobaczyć sprzęt do drukowania 3D firmy Omni3D i robota skonstruowanego specjalnie dla Allegro. Będzie można również zapoznać się z nietypowym zastosowaniem Arduino, dowiedzieć się więcej o działaniu fabryki samochodów i zagrać w Wywrotkę. Nie zabraknie ciekawych wykładów, podczas których pracownicy Politechniki Poznańskiej opowiedzą o tym, jak robot widzi i jak można go zaprogramować.

Festiwal rozpocznie się w sobotę, 17 maja, o godzinie 11:00 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

© dobreprogramy

Komentarze