reklama

XMarks będzie działać jeszcze tylko 90 dni

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Założyciel i dyrektor ds. technicznych projektu XMarks, Todd Agulnick, umieścił na blogu firmy list informujący o zamknięciu usługi. XMarks rozpoczęła życie jako niezależna od systemu operacyjnego i przeglądarki platforma do synchronizacji zakładek, haseł itp. Pierwsi uzyskali do niej dostęp użytkownicy przeglądarki Firefox i dodatku Foxmarks stworzonego przez Mitcha Kapora. Z czasem powstały dodatki do Chrome, Safari oraz Internet Explorera 7 i 8 a usługa została nazwana XMarks.

Jako powód zamknięcia XMarks Agulnick podaje brak przynoszącego zyski modelu biznesowego opartego o wzrost popularności usługi oraz brak możliwości sprzedaży projektu innej firmie. Agulnick zaznacza, że bardzo ciężko znaleźć przynoszące zyski miejsce dla reklamodawców, które można połączyć z milionami zebranych zakładek, przy utrzymaniu założenia, że podstawowa usługa — synchronizacja danych osobistych między przeglądarkami — pozostanie bezpłatna. Projektowi nie pomogła wzrastająca konkurencja.

Użytkownicy będą mogli korzystać z XMarks jeszcze przez 90 dni, czyli do 10 stycznia 2011 roku. W dziale FAQ na stronie XMarks znaleźć można listę polecanych przez firmę alternatyw, instrukcje dla chcących usunąć dodatek XMarks, skasować konto oraz uzyskać kopię swoich zakładek z serwera XMarks.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić