r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

XMind 8 Update 6

Strona główna Mac Edukacja i nauka Programy dla uczniów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XMind to rozbudowane narzędzie do tworzenia specyficznego typu notatek – tak zwanych map myśli. Ten sposób przedstawiania informacji może sprawdzić się podczas nauki albo notowania wykładów. Program można też wykorzystać do tworzenia ilustracji relacji.

Mapę można dostosować i wybrać dla niej odpowiednią szatę graficzną i formę. Kluczowe informacje znajdujące się w centrum dokumentu i można je na wiele sposobów wyróżniać. W programie znajdują się różne cliparty i stemple do tego przeznaczone. Autorzy umożliwiają również dodawanie krótkich notatek, pozwalających na szczegółowe opisanie tematu lub podanie definicji pojęcia.

XMind pozwala na filtrowanie znaczników w obszernych mapach myśli, umożliwiając odnalezienie konkretnych fragmentów i „wygaszenie” pozostałych. Narzędzie oferuje zaawansowaną wyszukiwarkę. XMind dba również o bezpieczeństwo – mapy można zamykać hasłem.

XMind jest dostępny w trzech wersjach: darmowej, Plus i Pro. W bezpłatnym wydaniu otrzymujemy możliwość tworzenia map myśli, dostęp do wszystkich skórek, fontów i pakietu narzędzi oraz opcję zapisywania map myśli do Evernote, eksportu jako grafiki i dzielenia się nimi przez internet. Wersja Plus umożliwia eksportowanie do PDF, i dokumentów pakietu Office. Edycja Pro udostępnia dodatkowo tryb prezentacji i „burzy mózgów”, diagram Gantta dla harmonogramów i synchronizację z chmurą.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
23.09.2016  •  Anna Rymsza

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.