XMind: ZEN XMind: ZEN 9.2.1

Strona główna Mac Edukacja i nauka Programy dla uczniów
Pobierz program

XMind to rozbudowane narzędzie do tworzenia specyficznego typu notatek – tak zwanych map myśli. Ten sposób przedstawiania informacji może sprawdzić się podczas nauki albo notowania wykładów. Program można też wykorzystać do tworzenia ilustracji relacji.

Mapę można dostosować i wybrać dla niej odpowiednią szatę graficzną i formę. Kluczowe informacje znajdujące się w centrum dokumentu i można je na wiele sposobów wyróżniać. W programie znajdują się różne cliparty i stemple do tego przeznaczone. Autorzy umożliwiają również dodawanie krótkich notatek, pozwalających na szczegółowe opisanie tematu lub podanie definicji pojęcia.

XMind pozwala na filtrowanie znaczników w obszernych mapach myśli, umożliwiając odnalezienie konkretnych fragmentów i „wygaszenie” pozostałych. Narzędzie oferuje zaawansowaną wyszukiwarkę. XMind dba również o bezpieczeństwo – mapy można zamykać hasłem.

XMind jest dostępny w trzech wersjach: darmowej, Plus i Pro. W bezpłatnym wydaniu otrzymujemy możliwość tworzenia map myśli, dostęp do wszystkich skórek, fontów i pakietu narzędzi oraz opcję zapisywania map myśli do Evernote, eksportu jako grafiki i dzielenia się nimi przez internet. Wersja Plus umożliwia eksportowanie do PDF, i dokumentów pakietu Office. Edycja Pro udostępnia dodatkowo tryb prezentacji i „burzy mózgów”, diagram Gantta dla harmonogramów i synchronizację z chmurą.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!