XNA Game Studio 3.0 wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dzisiaj można pobrać Microsoft XNA Game Studio 3.0. Jest to zestaw narzędzi umożliwiający tworzenie gier wideo na platformy Windows, odtwarzacz Zune i konsole gier Xbox 360. Ponadto pakiet ten jest wymagany, aby przedstawiać swoje produkcje na Xbox LIVE Community Games. Publikowane są tam gry stworzone nie przez profesjonalne studia, lecz przez amatorów, a twórcy mają szansę pokazania swojego wirtualnego świata posiadaczom Xboxa LIVE.

Jak podaje producent, nowe XNA posiada zoptymalizowane biblioteki cross-platformowe oparte na technologii NET.Framework, co może być małą rekompensatą tego, że pakiet ten współpracuje obecnie tylko z Visual C# 2008. Microsoft podtrzymuje swoje stanowisko i z nowego XNA można korzystać całkowicie bezpłatnie. Użytkownicy posiadający starsze wersje tego pakietu powinni się zapoznać z instrukcją instalacji, aby uniknąć kłopotów związanych z aktualizacją. Paczkę ważącą trochę ponad 60MB można pobrać ze strony Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie