XOWA XOWA 4.6.14.2012

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XOWA to bardzo prosta i multiplatformowa aplikacja przeznaczona do przeglądania i edycji Wikipedii w trybie offline, bez aktywnego połączenia z Internetem. Pozwala ona również pobierać zawartość encyklopedii i zapisywać ją na dysku lokalnym komputera.

Aplikacja napisana została w języku Java i dostępna jest dla systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS. Jej interfejs jest ascetyczny, a zarazem bardzo prosty w obsłudze. Skupia on w sobie funkcje, umożliwiające wygodne pobieranie zawartości Wikipedii i jej przeglądanie bez konieczności nawiązywania połączenia z Internetem. Z powodzeniem wykorzystywana ona może być przez twórców artykułów, dając możliwość pracy z materiałami w trybie offline.

XOWA wykorzystywana może być także do tworzenia kopii pełnej zawartości encyklopedii na naszym komputerze. Aplikacja zachowuje całe oryginalne formatowanie, wzajemne linkowanie i funkcjonalności, w tym obsługę wyszukiwarki i wspierających wiki, takich jak wikiquote czy wiktionary. Cała zawartość (utworzona z oficjalnej kopii zapasowej encyklopedii) jest pobierana przez zintegrowanego klienta sieci BitTorrent. Narzędzie potrafi automatycznie aktualizować kopię offline, pobierając paczki różnicowe przygotowywane przez jego autorów.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Java 2 Runtime Enviroment w wersji 6 lub nowszej. Najnowszą wersję Java 2 Runtime Enviroment można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!