r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

XPrivacy Installer 1.18

Strona główna Android Bezpieczeństwo Ochrona prywatności

XPrivacy to moduł frameworka Xposed, służący do zarządzania zaawansowanymi ustawieniami prywatności. Zadziała tylko na zrootowanych urządzeniach. W smartfonach z Androidem 5.1 Lollipop lub wyższym należy ręcznie zainstalować Xposed Framework. To drugi warunek konieczny do uruchomienia aplikacji. W urządzeniach ze starszym Androidem program zawiera także własny instalator Xposed Frameworka.

Za pomocą XPrivacy można chronić wrażliwe dane posiadane na smartfonie i ograniczyć innym aplikacjom dostęp do nich. Przykładowo, jeśli odmówimy innemu programowi możliwość korzystania z naszej listy kontaktów, wówczas otrzyma on jedynie pustą listę. Z kolei ograniczając dostęp do informacji o naszych danych GPS, aplikacja X Privacy Installer przekaże innym programom fałszywe koordynaty.

Twórca programu podkreśla, że ograniczenie dostępu do konkretnych danych nie sprawi, że inne programy zaczną działać z błędami lub odmówią pracy.

Program jest dostępny za darmo. Warto zaznaczyć, że aktualny wygląd aplikacji jest archaiczny, mało przejrzysty, co może utrudnić początkującym korzystanie z programu. Ale mimo wszystko jest bardzo przydatny dla tych użytkowników, którzy chcą świadomie chronić swoją prywatność i dane, które udostępniają ze swojego smartfonu do innych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfon niekontrolowany: metody i narzędzia do obrony przed inwigilacją

108
15.01.2016  •  Adam Golański

Społeczny sprzeciw wobec przygotowywanej przez PiS nowelizacji ustawy o Policji jest o tyle godny pochwały, co zarazem nieistotny dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność i choćby z racji zawodu muszą dbać o poufność przechowywanych danych. Inwigilacji komunikacji elektronicznej nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi, lecz jedynie metodami technicznymi. Przedstawiliśmy już Wam główne zagrożenia, czyhające na poddanych tzw. kontroli operacyjnej użytkowników smartfonów – teraz zastanowimy się nad kwestią obrony przed nimi. Telefony jednorazowe Metoda to dobrze znana z filmów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.