XPrivacy Installer XPrivacy Installer 1.18

Strona główna Android Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz program
lub zeskanuj:

XPrivacy to moduł frameworka Xposed, służący do zarządzania zaawansowanymi ustawieniami prywatności. Zadziała tylko na zrootowanych urządzeniach. W smartfonach z Androidem 5.1 Lollipop lub wyższym należy ręcznie zainstalować Xposed Framework. To drugi warunek konieczny do uruchomienia aplikacji. W urządzeniach ze starszym Androidem program zawiera także własny instalator Xposed Frameworka.

Za pomocą XPrivacy można chronić wrażliwe dane posiadane na smartfonie i ograniczyć innym aplikacjom dostęp do nich. Przykładowo, jeśli odmówimy innemu programowi możliwość korzystania z naszej listy kontaktów, wówczas otrzyma on jedynie pustą listę. Z kolei ograniczając dostęp do informacji o naszych danych GPS, aplikacja X Privacy Installer przekaże innym programom fałszywe koordynaty.

Twórca programu podkreśla, że ograniczenie dostępu do konkretnych danych nie sprawi, że inne programy zaczną działać z błędami lub odmówią pracy.

Program jest dostępny za darmo. Warto zaznaczyć, że aktualny wygląd aplikacji jest archaiczny, mało przejrzysty, co może utrudnić początkującym korzystanie z programu. Ale mimo wszystko jest bardzo przydatny dla tych użytkowników, którzy chcą świadomie chronić swoją prywatność i dane, które udostępniają ze swojego smartfonu do innych aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!