XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę

Strona główna Aktualności

O autorze

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomo, że coś od siebie dołożyć trzeba :-) Dla Internautów jednym z najwygodniejszych, a zarazem dającym wiele satysfakcji sposobem wsparcia akcji jest wzięcie udziału w aukcjach.

Serwis Allegro.pl tradycyjnie, już od sześciu lat, wspiera to wielkie przedsięwzięcie. Jak co roku, pod adresem aukcje.wosp.org.pl uruchomiony został, specjalnie dla Orkiestry, bliźniaczy w stosunku do Allegro serwis internetowych aukcji charytatywnych.

Aukcje wystartowały na początku grudnia i potrwają do połowy lutego. Mimo że są to aukcje WOŚP, przedmioty na nich wystawiać i kupować może każdy Użytkownik. Uzyskany z każdej licytacji dochód trafi na konto Orkiestry. Co można wystawiać? Najróżniejsze rzeczy - mniej i bardziej wartościowe czy abstrakcyjne. Liczy się pomysł, oryginalność, dużo pozytywnego myślenia i dobrej zabawy. Oczywiście wszystkim zależy na tym by jak najwięcej przedmiotów trafiło na licytację i by przyniosła ona jak największe efekty, ale najważniejsze jest dobre serce i chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

Tylko w ubiegłym roku, dzięki takim aukcjom zebrano około 1 milion złotych. Użytkownicy wystawili kilkanaście tysięcy przedmiotów, a WOŚP-owe aukcje wsparło swoimi darami ponad 10 tysięcy osób! Pieniądze te zostały przeznaczone na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i naukę pierwszej pomocy. A efekty poprzednich 14 lat działalności Orkiestry można zobaczyć w postaci blisko 17 tysięcy urządzeń medycznych które ratują zdrowie i życie dzieci we wszystkich polskich szpitalach.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powtarza temat Finału. Fundacja postawiła przed sobą ambitne zadanie - chce, by po XV Finale Polska była jednym z najlepiej przygotowanych krajów na świecie do szybkiej diagnostyki i leczenia dzieci, które uległy wypadkowi. Mamy znakomitych lekarzy - specjalistów, mamy mnóstwo rozbudowanych szpitali i klinik, potrzebny jest tylko najnowocześniejszy sprzęt. Orkiestra chce taki sprzęt zapewnić.

Pomóżmy!

© dobreprogramy
s