XXCLONE 2.08.8

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XXCLONE jest darmowym (do zastosowań domowych) i funkcjonalnym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych wskazanych przez użytkownika partycji. Z powodzeniem wykorzystywane ono może być do klonowania partycji z systemem Windows w trakcie jego działania.

Narzędzie dysponuje funkcjami, które umożliwiają zarówno stworzenie pełnej kopii zapasowej partycji, aktualizowanie już istniejących backupów o zmodyfikowane dane, jak również transferowanie jedynie rejestru systemowego bez przenoszenia plików. Bazuje ono na zaawansowanym i autorskim algorytmie HyperSync, zapewniającym dużą szybkość działania podczas wykonywanych okresowo kopii. Program wspiera najpopularniejsze systemy plików (FAT oraz NTFS), obsługując przy tym nośniki danych oparte o interfejsy IDE, SATA, SCSI, USB i FireWire.

Zastosowań XXCLONE jest naprawdę wiele. Z pewnością doskonale nadaje się ono do przenoszenia systemu Windows po zakupie nowego dysku twardego, umożliwiając klonowanie wszystkich plików systemowych, zainstalowanych na komputerze aplikacji i gier, czy też różnego rodzaju dokumentów, multimediów czy grafiki. Zaletami narzędzia jest skuteczność działania i bardzo prosta obsługa (mimo braku polskiej wersji językowej).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
nie działa
ocena użytkownika

Na razie chyba można się pożegnać z tym programem. Pobieram instalator bezpośrednio ze strony producenta. Instalacja zostaje przerwana z komunikatem, że instalator jest starszy niż rok i żebym lepiej pobrał go ze strony producenta a nie z innych miejsc :) Niby data ostatniej wersji 4 miesiące temu, a tu takie kwiatki. Niedostateczny.

05.05.2017 17:30 | Recenzja do wersji 2.08.8

Komentarze

0 nowych
cyberbrain666666   1 #6 23.12.2017 15:39

@Anissa: Szukam alternatywy dla tego programu ponieważ program skończył swój żywot. Chodzi mi o kopiowanie partycji systemowej z poziomu tej partycji.

Anissa   4 #5 05.08.2016 13:23

Większość tych opisanych możliwości dostaniecie jedynie po zakupie wersji Pro za 60$. W wersji bezpłatnej możecie co najwyżej backupować jedynie partycję systemową.

http://www.xxclone.com/iproduct.htm

  #4 25.02.2016 22:35

kibel... kopiuje tylko dysk systemowy :( jak chcecie kopiować inne dyski to nie można w wersji darmowej

yanko wojownik   14 #3 09.12.2014 08:26

@stasinek: Program bardzo dobry, ale czy to wszystko co wyliczyłeś jest w wersji bezpłatnej? Obecnie nie używałem, ostatnio chyba w 2012 i pamiętam go jako dobry właśnie z wtedy właściwie, obecna wersja zakładam, że również jest spox! :)

Autor edytował komentarz.
stasinek   13 #2 05.10.2014 17:01

@yanko wojownik: Jest moim zdaniem lepszy i 2x szybszy od znalezionych przeze mnie alternatyw -> Marcium Reflect
Wspiera kopiowanie jak leci ale też inteligentne(pomija puste sektory) wspiera kompresje w locie.
Wada - darmowe z wyłączeniem zastosowań komercyjnych oraz brak kopii różnicowych - pod tym względem XXCLONE rządzi.

Wpadłem na niego gdy się bardzo spieszyło(~1h na skopiowanie 80GB)
Program jest genialny zarówno do klonowania dysku jak i okresowych backupów bo umożliwia montowanie obrazów jako partycji dzięki temu można przywrócić selektywnie wybrane pliki.
Reflect wspiera WinPE więc przenosiny systemu z dysku na dysk(np. wymiana hdd na ssd), jest bajecznie proste
Ludzki kreator tworzenia bootowalnych CD lub pendrive.
Mało tego wspiera zmianę rozmiaru partycji podczas przywracania - jej powiększanie i pomniejszanie zależnie od rozmiaru celu.
Marcium Reflect w tandemie AOMEI Partition Assistant można śmiało dać 10/10,
XXCLONE również dodaje do prywatnej bazy "dobrychprogramów"

Do kopiowania z dysku raz użyłem DriveImage XXL następnym razem spróbuje XXCLONE.

Autor edytował komentarz.
yanko wojownik   14 #1 25.09.2013 05:38

Według mnie dobry, dziwne że tak późno pojawił się tutaj. Używałem wersji starszych do przenoszenia systemów na nowe dyski, proces prosty i szybki za to po przeniesieniu systemu na nowy/inny dysk niektóre programy na kontach ograniczonych, które przed przeniesieniem uruchamiały się normalnie, to po takowym wymagały do uruchomienia uprawnień administratora w systemach 2ksp4 i xp (innych nie przenosiłem) i to jedyne co jako - no jednak laik mogę zarzucić programowi w wersjach starszych, ale to ja mogłem coś nie tak ustawić, niemniej prostszego w użyciu darmowego o tym zastosowaniu chyba nie znalazłem.
Zważywszy, że wersja nowa a więc zapewne poprawiona, to co prawda nie mam na razie potrzeby testować, ale na domysł i na kredyt dałbym programowi 9 na 10 w ciemno. Niewątpliwie znajdą się eksperci od wyszukiwania wad, którzy daliby mniej i pewnie będą mieli rację jednakże trudno mu zarzucić wg. mnie, że jest nadto skomplikowany.

Autor edytował komentarz.