Xamarin Studio Community Xamarin Studio Community 6.3.0.864

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program

Xamarin studio to bardzo dobre środowisko programistyczne do tworzenia aplikacji mobilnych dla Androida, Android Wear, iOS-a, tvOS, Apple WatchKit, kompatybilnych z C# SDK Microsoft Band, a także programów dla OS X z wykorzystaniem różnych API firmy Apple. Xamarin Studio jest też doskonałym środowiskiem do pisania w F#, do którego dostarcza szablony, debugger i kolorowanie składni.

Xamarin Studio jest środowiskiem bardzo wygodnym dzięki świetnej wyszukiwarce, która pozwala szybko znaleźć metody i typy, poznać funkcje danego API, przeszukiwać pliki, komendy i pakiety NuGet (jest ich w sumie ponad 22 tysiące). Nie zabrakło kontekstowych podpowiedzi, które pokazują się po najechaniu kursorem na fragment kodu.

Xamarin Studio ma kilka bardzo dobrych narzędzi do refaktoryzacji, rozpoznających kontekst przy analizie kodu. Zostały one zapożyczone z projektu Roslyn Microsoftu. Xamarin Studio ma oczywiście możliwość kolorowania składni w wielu językach i umożliwia szybką nawigację w obrębie projektu. Do kontroli wersji Camarin Studio może wykorzystać Gira lub Subversion, można też doinstalować wtyczki dla innych, w tym Team Foundation Servera.

Xamarin Studio ma oczywiście narzędzia do wizualnego projektowania interfejsów aplikacji, w których można tworzyć aplikacje dla urządzeń o różnych rozdzielczościach ekranu, renderować na żywo własne kontrolki i wygodnie edytować właściwości obiektów.

By pobrać Xamarin Studio należy podać swoje dane na stronie producenta. Darmowa wersja środowiska jest przeznaczona do nauki i dla małych firm, z jej poziomu można też uruchomić okres próbny licencji komercyjnej.

Należy pamiętać, że do tworzenia aplikacji dla iOS-a potrzebny będzie też Xcode.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!