Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Echa afery zbożowej i moja skromna rola czyli jak administracja Wykop.pl wyciera sobie gębę moją osobą...

Niedobrze się stało. Niedobrze się stało, że wróciłam kiedyś na wykop.pl. Powinnam usunąć konto tak jak to zrobiłam z kontem Nemka i nie zakładać konta Xanthia (ćma, autoironia - ćma lecąca do światła).

Ale stało się. Afera zbożowa, która nawiedziła ostatnio Wypok (celowa literówka, ma symboliczne znaczenie :) ) była efektem narastającej niechęci do administracji wykop.pl. To nawarstwiało się od lat, jeszcze zanim ja założyłam tam pierwsze konto. Odeszłam z Wykopu pod koniec zeszłego roku i żałuję, żałuję że tak późno. Ominęła by mnie cała masa nieprzyjemności. Oczywiście zdawałam sobie sprawę z tego, że coś takiego mnie spotka, miałam już kilka próbek tego jak traktuje się użytkowników i co znaczy tam regulamin. Nic nie znaczy.

Afera zbożowa (potem betonowa) "skończyła" się w momencie gdy Elfik32 ogłosiła iż "odsuwa się w cień i zostawia moderowanie komuś innemu, żałuje także, że stała się sędzią we własnej sprawie", przy czym "swoich zdjęć i komentarzy się nie wstydzi". Cały tekst tego pożal się Boże oświadczenia można znaleźć tutaj. Co właściwie ono oznacza? NIC. Kompletnie nic. Oprócz tego, że udowadnia jakimi hipokrytami jest administracja wykop.pl.

Maciej Kiner zapewniał , że to nie Elfik32 banowała. Ona zaś przyznaje się, iż to właśnie ona zbanowała kilkadziesiąt w sumie osób nawet tylko za... nawiązania do zdjęć, albo komentarze, których jak można przeczytać w jej "oświadczeniu" się... nie wstydzi.

Dlaczego więc banowała? Bo mogła. Bo mogła i nie obawiała się konsekwencji. Co to znaczy zbanować kilkudziesięciu użytkowników ot tak, za nic? Kto jej zwróci uwagę? Nikt. Troszkę się przeliczyła. Jeśli zwrócicie uwagę na liczbę plusów przy jej funta kłaków nie wartym oświadczeniu - zdacie sobie sprawę jak umiejętnie administracja wykopu zmanipulowała innych użytkowników. To przecież Anka (prawdzie imię Elfik32) jest poszkodowaną! Mało tego, pojawiają się pod tym oświadczeniem komentarze, dlaczego ona przeprasza?!?

Kłamstwa Macieja Kinera to jeszcze nic. Ciemna strona wykopu to także cenzura. Wyobraźcie sobie, że właściciele portalu aby zakończyć (oczywiście w najgorszy możliwy sposób) aferę zbożową dodali tag #zboze do każdego znaleziska o zbożu, będącym protestem przeciw zachowaniu administracji, oraz... trudno w to uwierzyć - automatycznym dodaniu go do czarnej listy każdego użytkownika!!! - skutkowało to ukryciem wszystkich takich znalezisk. Jednocześnie manipulowano głosami przy znaleziskach nie o zbożu (znalezisko wyszło przy większej ilości zakopów niż wykopów, co nie jest normalnie możliwe).

Gdy użytkownicy połapali się, że coś nie gra, usunęli tag #zboze z czarnej listy. A więc... dodano go na czarną listę ponownie! Dlatego właśnie zmieniono front - administracja jest jak beton i o nim właśnie dodawano znaleziska.

Tu dochodzimy do mojej skromnej osoby. Wielokrotnie padałam na wykop.pl ofiarą ataku kilku (kilkunastu) osobników, którzy byli na wykop.pl dłużej niż ja. Zaczepiano mnie, wikłąno w bezsensowne gadki, wyśmiewano, czasem obrażano. Nie mnie jedną atakowało kółko wzajemnej adoracji z cichym przyzwoleniem administracji (i z jej udziałem!). Podobnie zachowywano się w przypadku użytkowniczki @Reddigowa. Jak myślicie, co napisała administracja jednemu z zbanowanych permanentnie użytkowników? Otóż, że powinni go już zbanować za akcje ze mną i @Reddigową.

Twoje zachowanie nie pierwszy raz atakowało naszych użytkowników, naszym błędem było to, że Twoje konto nie zostało zbanowane zaraz po atakach, które przeprowadzałeś na Reddiggu, a potem na Nemce. Nie zamierzamy tolerować tego typu zachowań, dlatego twoje konto nie zostanie odbanowane, a każde kolejne Twoje konta będziemy banować.
Pozdrawiamy
Dział Pomocy
Wykop.pl

Co najzabawniejsze wtedy to ani Elfik32 ani Maciej Kiner nie raczyli reagować - jak beton, na nic się zdały moje uprzejme prośby o reakcję, co zresztą zaświadcza kolejny użytkownik, który opuścił wypok -

Załosną hipokryzją jest to że Mehqods i Ryzowy dostali permy za rzekome atakowanie użytkownika, kiedy wcześniej latami takie zachowanie tolerowano. Jeszcze bardziej żałosne jest to że na kontakcie Ryzowemu powiedziano że powinien dostać bana już wcześniej, za atakowanie Nemki i Reddigowej - Szkoda tylko że niejaki maciejkiner - największy obrońca atakowanej rudowłosej użytkowniczki, sam był w naszej prywatnej grupie trollującej i atakującej Nemkę i od samego początku zdawał sobie sprawę z tego co robimy. Wtedy go to strasznie bawiło, razem z Elfikiem śmieszkowali z nami i doprowadzali Xanthię do wściekłości - teraz kiedy dotknęło to jednego z nich, nagle okazało się że to złe i wcale im się nie podoba.
Dziesiątki jazd po Nemce, Reddigowej, Platynie prowadzone przez setki użytkowników nie spotykały się z żadną odpowiedzią - zacytowanie komentarza Elfika i śmieszkowy tekst o "płakaniu gorzkimi łzami na kłosy" zakończyły się permami dla wieloletnich użytkowników, których administracja nie zamierza zdejmować.

Zachowanie administracji wyraźnie pokazuje że ich przeprosiny są fałszywe - rzucili kilka ochłapów, a gdy tylko odwróciliśmy się żeby je złapać, zaczęli pluć nam na plecy i wmawiać że to pada deszcz.

Cóż... Afera kompletnie ośmieszyła i obnażyła administrację wykopu, odchodzą z niego kolejni użytkownicy - na strims.pl gdzie nie ma hipokryzji i globalnej cenzury, gdzie nie ma kłamstw i ściemniania.

Elfik32 pewnie siedzi na zielonym koncie (albo raczej multikoncie) i dalej administruje wykopem po cichu a najpewniej siedzi na kontakcie i wkleja

Przyjrzymy się aktywności danego użytkownika.
Ważne, że aferę zamieciono pod dywan. Czy aby na pewno?

Dokładnie to się stało. I tak właśnie wyglądała afera zbożowa od środka - to nie akcja spamerów i trolli, to głos ludi. Szkoda, że administracja wykopu wykorzystała moją osobę do uzasadnienia jaką niekompetencją owa administracja się wykazuje, oraz jaką hipokryzją.

Jeśli możecie, omijajcie wypok z daleka, niech ginie. I tak większość wartościowych użytkowników i ich treści są na strims.pl :)

To także mój ostatni wpis o wykop.pl. Szkoda tracić na niego czas.

 

internet porady inne

Komentarze

0 nowych
septim   11 #1 27.05.2013 21:45

Prawie zrobiło mi się smutno z Twojego powodu... prawie. Cała ta afera wykopowa, funta kłaków nie jest warta, od dawna jest to już mało znaczący portal dla większości normalnych ludzi.

Autor edytował komentarz.
  #2 27.05.2013 21:47

Nie pozostaje już nic innego jak wymazać z pamięci ten portal.
PS: Możesz napisać ile wyświetleń miał twój pierwszy wpis o aferze zbożowej?

Xanthia   11 #3 27.05.2013 22:29

@X.A.N. Zgadzam się :)
p.s. Nie mam pojęcia. Na pierwsze miejsce wskoczył po 2-3 godzinach.

@septim prawie robi wielką różnicę ;)

N4R   3 #4 27.05.2013 22:56

Nie potrafię zrozumieć jednego... kogo w ogóle ten temat interesuje, że nawet tutaj śmiecą o tym wykopie.

Autor edytował komentarz.
  #5 27.05.2013 22:59

Serio na głównej? Jakieś mało ważne żale użytkowniczki jakiegoś portalu? Telenowele z serii "Bo Jasiu zabrał mi kredki" - serio?... Zaczynam czegoś tu nie rozumieć...

blind-oln   8 #6 27.05.2013 22:59

No przecież cała Polska tym żyje!

Ciekawe kiedy afera zbożowa dotknie DP, bo tutaj też coś jest nie tak z przepuszczaniem artów na główną. :D

Autor edytował komentarz.
Xanthia   11 #7 27.05.2013 23:11

@N4R @gowain @blind-oln
To już ostatni mój wpis o wykopie, co zresztą podkreśliłam, nie musicie go czytać :) Afera zbożowa jest ciekawa głównie ze względu na to, że była największym buntem użytkowników w historii polskiego internetu. To akcja na niespotykaną dotąd skalę, uważam to więc za ważne wydarzenie. Wiele się o nim pisało, ale nikt nie napisał, co wydarzyło się naprawdę na wykopie. Bo mało kto z opisujących go zna. Podjęłam się więc tego zadania, bo głosy tych, którzy naprawdę orientują się w sytuacji nikną w natłoku dezinformacji...

dzikiwiepsz   13 #8 27.05.2013 23:16

Wykop to banda spekulantów i dysydentów a takich ludzi nie lubię więc ten portal dla mnie nie ma znaczenia, olewam go :D

trux   11 #9 27.05.2013 23:16

Afera zbożowa przyczyniła się do wypromowania Streams.pl, jest to jakaś alternatywa dla Wykopu.

Autor edytował komentarz.
  #10 27.05.2013 23:16

Przedstawiasz swoją wersję i tylko swoją, subiektywną i zabarwioną ignorancją. Elfik32 przeprosiła i usunęła się w cień - zachowała się wg mnie tak jak powinna, Ty nazwałaś Jej przeprosiny "pożal się Boże oświadczeniem" - zachowujesz się jak dziecko, któremu ktoś zabrał zabawki. Kogo w ogóle to interesuje? Taka z tego afera jak koziej dupy trąbka. Afera - banda dzieciaków wrzuca jakieś przypadkowe teksty o zbożu - Czy Ty jesteś świadoma debilizmu sytuacji? Świat internetowy miesza Ci się z prawdziwym...

Autor edytował komentarz.
Xanthia   11 #11 27.05.2013 23:22

@gowain Ja ją znam od paru lat i umiem czytać ze zrozumieniem, to oświadczenie nic nie zmienia, jest bezwartościowe a jego sens przekręcony. Nie zachowuję się jak dziecko, komentuję i udowadniam,. Nie tylko ja widzę, to o czym napisałam. Jeżeli jesteś ślepy na takie argumenty, cóż, pewnie nikt Cię nie przekona, że czarne jest czarne a białe... ;) Właśnie o taką reakcje chodziło administracji wykopu - o bagatelizację, nazwanie jej dziecinną, a jej autorów bandą dzieciaków. Swoją drogą zaczynają mnie nużyć Twoje uwagi, nie pierwszy raz robisz wszystko aby zbagatelizować to co napisałam. Czyżbyś był zaangażowany emocjonalnie, czy po prostu chcesz mi podokuczać? ;)

sosen86   5 #12 27.05.2013 23:29

Nie ogarniam użytkowników tego serwisu jak również sensu samego serwisu i chyba już nigdy nie ogarnę dlatego też dziwi mnie zainteresowanie tak mało istotną rzeczą jak ta pseudo afera. Jeśli nie odpowiada komuś dany serwis i atmosfera jak w nim panuje to z niego nie korzysta. W czym jest problem?

Xanthia   11 #13 27.05.2013 23:38

@sosen86
Wykop to agregator treści. Każdy użytkownik może wrzucić link czy treść własną i jeśli się spodoba innym przeczyta o tym sporo, naprawdę sporo ludzi. Jeżeli wpis jest oryginalny albo bardzo ciekawy, kto wie, może nawet większość internautów w Polsce? Nie raz i nie dziesięć rzeczy dodane na wykopie lądowały na pierwszych stronach gazet a nawet do TV. To daje poczucie... ciężko to nazwać, zasięgu? :) Nie na darmo powstał termin wykop efekt ;)
Poza tym to taka trochę gra cRPG, zbieraj punkty, wygrywaj nagrody i questy. Ranking, osiągnięcia, kolory ników, ułatwienia dla najlepszych...
Tworzyłam ten serwis swoimi linkami i treściami, szło mi nieźle, choć części użytkowników i niestety administracji nie bardzo się to podobało.
Tym bardziej ironią losu jest że wykop padł ofiarą wykop efektu ;) Wspominając aferę zbożową warto znać całą prawdę a nie tylko taką, jaką można przeczytać na niektórych portalach. Szanowna pani Ewa Lalik ze SpidersWeb niemal wlazła do tyłka Michałowi Białkowi całkowicie przekręcając i przeinaczając to co się tam wydarzyło. Ja po prostu rzetelnie przedstawiłam fakty. Fakt, trochę subiektywnie ale prawdziwy obiektywizm nie istnieje, jest nie możliwy do osiągnięcia.

Autor edytował komentarz.
kriters64   7 #14 27.05.2013 23:40

Ja też nie rozumiem po co to użalanie się na blogu o zupełnie innej tematyce, ale wzruszyła mnie Twoja historia:)

Xanthia   11 #15 27.05.2013 23:41

@kriters64 Cieszę się, zaproszę Cię na nagranie do programu Wybacz mi, albo inne Zielone drzwi czy co tam :)

Autor edytował komentarz.
JanStefan   6 #16 27.05.2013 23:52

@Xanthia
Podziwiam Ciebie za stanowisko, które to reprezentujesz czyli walkę z hipokryzją. Od zawsze wiedziałem, iż dawanie uprawnień jest wielce ryzykowne, zwłaszcza, jak te uprawnienia zdobywają hipokryci. Hipokryci bowiem nie stosują się do żadnych praw, a raczej działają w ten sposób, by prawo wykorzystać dla swoich korzyści - tak jak otrzymane stanowisko. Z przepisami/regulaminem/prawem człowiek nie może dyskutować, a gdy są nadużycia to najczęściej rozmawia ludźmi którzy działają tak jak ten hipokryta. Co czyni ich jeszcze gorszymi hipokrytami bo na całą sprawę mają pogląd z boku, no ale przecież obraz kolegi/koleżanki w tle rozmydla i zniekształca obraz na niekorzyść zwykłego użytkownika.

Myślałem, że czasy takich moderatorów dawno się skończyły, że ludzie już nacieszyli się swoimi stanowiskami i wszelkie przejawy niedowartościowania już dawno zniwelowały. Niestety tymi wpisami zmieniłaś mój pogląd, chociaż muszę napisać, iż coraz rzadziej dochodzi do tego typu sytuacji. Dobreprogramy lubię właśnie z tego powodu, że dają dość dużą swobodę użytkownikowi, jeżeli chodzi o wypowiedzi, w sytuacjach napiętych się nie wcinają i nie pogarszają sytuacji, no i administratorzy, moderatorzy są po prostu ludzcy i jakoś te swoje wpadki zwykle ludzko rozwiązują i słusznie, bo błędów nie popełnił tylko ten, co nic nie robi.

@gowain
Spokojnie, każdy ma prawo do subiektywnej opinii. Ba śmieję się nawet, kiedy to ludzie piszą o obiektywnej opinii - jeszcze nigdy w świecie słowa nie spotkałem takowej. Skoro uważasz, że to nikogo nie interesuje, to wytłumacz skąd ten emocjonalny ton płynący z twej wypowiedzi? Często przechodzę koło ludzi, którzy mnie w większości nie interesują i nie przychodzę do domu z komentarzem na ich temat, bowiem ich nie pamiętam. Czasami natomiast ktoś mi wpadnie w oko swoim zachowaniem i czasami to komentuję - bo mnie to interesuje, zadziwia po prostu na mnie wpływa.

Ogólnie nie przepadam kiedy to w wypowiedziach pojawiają się zbędne emocje, to utrudnia nijako zrozumienie problemu, czy też wybranie strony konfliktu. Chociaż, jestem zdania, że najczęściej do konfliktów dochodzi z powodu nie jednej a dwóch stron konfliktu. Ludzie powinni przejawiać dojrzałość, spokój, kulturę itd. Zagrywki były by wtedy może bardziej przewrotne, zdradzieckie typowo szpiegowskie, ale człowiek nie miałby wrażenia że przebywa w piaskownicy.

Pomimo tego faktu, każdy przejaw, próbę walki z hipokryzją będę sobie cenił i wspierał, bowiem sam od siebie oczekuje tego, czego oczekuję od innych i wg mnie tak każdy powinien postępować. Ludzie byli by w stosunku do siebie uczciwsi a i problemy innych były by dla nas bliższe, bowiem każdy z nas podobnie je by przechodził.

Pozdrawiam
JanStefan

LonngerM   12 #17 27.05.2013 23:53

Wykop to jeden z wynalazków nowoczesnego internetu z których nigdy nie korzystałem i nie miałem chęci korzystać. Raz czy dwa wszedłem, bo jakiś znajomy podesłał linka, ale nic więcej.

Jak to było w pewnym filmie "Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - jeżeli ktoś nie potrafi zachowywać się tak samo przed i po uzyskaniu przywilejów powinien zostać ich pozbawiony... ale cóż przykład idzie z góry, ale polityki nie chce tutaj przywoływać.

JanStefan   6 #18 28.05.2013 00:00

@LonngerM
Śmieszy mnie ta opinia, bowiem jest nijako sprzeczna. Człowiek powinien od siebie zaczynać i wymagać od innych, a nie patrzeć na innych i robić to co inni i mieć pretensje że inni to robią co nam się nie podoba a sami to robimy. To właśnie jest hipokryzja. Przykład nie idzie z góry, a z dołu. Zacznijcie pracę od siebie samych, wtedy uczciwie będziecie mogli żądać od polityków porządnej uczciwej społecznej pracy. W innym przypadku to nic innego jak szczekanie hipokrytów. No ale tak jest łatwiej - oni to robią, to ja też mogę, a i temat się zamyka. Jest łatwiej, bo nie muszę od siebie wymagać.

Pozdrawiam
JanStefan

Autor edytował komentarz.
cabis   13 #19 28.05.2013 02:05

Mnie zastanawia po jaką cholerę ciągle interesujesz się tym portalem (wykop.pl) skoro ani on ani jego użytkownicy Ci nie pasują. Co więcej co jakiś czas piszesz o tym tutaj gdzie większość osób ma w czterech literach to co się tam dzieje a nie zdziwiło by mnie gdyby nawet nie znali tego portalu. Dodatkowo aby wiedzieć dokładnie o czym piszesz i mieć swoje zdanie tutejsi użytkownicy musieli by spędzać na wykopie trochę czasu a nie być tylko niedzielnym przeglądaczem. Nie będę ukrywać że jestem użytkownikiem wykopu od kilku lat i to prawda że wykop nie jest bez wad i jest gorzej niż kiedyś np. dzień bez wykopu o muslimach dniem straconym a korwin królem itd. Jednak z mojej perspektywy to nie był żaden protest a najazd trolli. Administracji i tak by to wiele nie zaszkodziło a może nawet by pomogło bo zyskali rozgłos i darmową reklamę czego dowodem jest choćby ten wpis. Wyświetlenia są, ruch na stronie jest, hajs się zgadza. Najbardziej zaszkodziło to jedynie użytkownikom szukających tam ciekawych informacji. Prawdopodobnie nawet gdyby nic nie zrobili to po tygodniu by się ludziom znudziło to spamowanie co zresztą można już było zauważyć jeszcze przed tym "oświadczeniem". Strims.pl który tak wychwalasz nie jest jedyna alternatywą. Istnieją jeszcze inne serwisy jak: odkry.li; digg.com; reddit.com; kciuk.pl czy spis.pl. Na wykopie co jakiś czas pojawiają się "afery" i "gównoburze" o czym pewnie dobrze wiesz i niczego istotnego to nie zmieniło. Taka specyfika tego portalu.

Autor edytował komentarz.
  #20 28.05.2013 05:39

Dodane znaleziska muszą zawsze trafiać w zainteresowania elfika32, inaczej zostaną zakopane.
Ogólnie rzecz biorąc to strasznie prymitywna z niej dziewucha. http://www.wykop.pl/wpis/33821/elfik32-ze-co-sie-nie-nadaje-w-dodanym-przeze/
Mało merytoryczna, ale za to idealnie nadaje się na "popychadło" administracji wykopu.

Xanthia   11 #21 28.05.2013 07:26

@Cabis Ależ to bardzo proste. Ponad 3 i pół strony tego portalu z na chwilę obecną 1479 stron należy do mnie. Możliwe, że temat nie wszystkich interesuje, przecież to normalne. Zastanawia mnie jednak, że skoro jest on tak nieciekawy, to po co wszyscy nawet mało aktywni tu zaglądają i go komentują? :) Wykop miał fajną ideę ale kiepskie zarządzanie. Kciuk, Spis czy kiedyś Klid się nie liczyły nigdy. Dopiero strims ma szanse, bo tam tak naprawdę rządzą użytkownicy.
@JanStefan Dziękuję :) Dlantego komentarza warto było robić ten wpis :)

N4R   3 #22 28.05.2013 07:49

Nie znam szczegółów tej całej afery, uważam że to strata czasu, przeczytałem tylko 3-4 pierwsze zdania jakiegoś artykułu na którymś z portali, chwile potem zamknąłem kartę przeglądarki i pomyślałem: dzieci sieci... zresztą, polski wykop zawsze kojarzył mi się ze zbiorowiskiem dzieciaków, którzy to zmarnowali potencjał tego serwisu.

januszek   22 #23 28.05.2013 08:12

@Xanthia: To co opisujesz nazywa się "polityka" ;) Występuje w społecznościach, które tworzą ludzie. Tego typu sprawy zawsze się w takich społecznościach pojawiały. Pamiętam jak to kiedyś wyglądało w IRCNECIE. Jeden z operatorów (opów) bardzo dużego i znanego kanału opowiadał mi kiedyś do czego zdolni są ludzie aby tylko opa dostać... Takeover kanału często kończył się rękoczynami w realu.

eimi REDAKCJA  17 #24 28.05.2013 09:15

Pojawił się niedawno nowy serwis social news, nazywa się strims.pl - i jest wiernym klonem reddita. IMHO ma przyszłość, technicznie dopracowany, a i chyba nie tak spenetrowany przez Wykopową mentalność.

Co do elfika32 - kiedyś dziołszka prezentowała zdrowy stosunek do seksu, później ktoś ją popsuł. Es ist schade!

xomo_pl   24 #25 28.05.2013 12:15

ja tam dalej na wykop lubię zajrzeć a strims ma moim zdaniem fatalnie zrobioną stronę pod względem graficznym... do wykop.pl w ciemnej kolorystyce nawet nie dorasta....

Autor edytował komentarz.
zoso71   10 #26 28.05.2013 12:47

1) chyba się starzeję, bo generalnie nie wiem "o co loto". Na Wykop wchodzę dla rozrywki, czytam zaglądam do wykopanych treści i tyle. Komentarzy praktycznie nie czytam, bo w większości są one kompletnie bezwartościowe i szkoda na nie czasu. Stąd do całej afery podchodzę raczej ambiwalentnie i jest dla mnie z boku.

2) wpisy na blogu Dobrych Programów odnośnie "afery zbożowej" dla mnie były strzałem w dziesiątkę. Powód jest prozaiczny: dzięki temu dowiedziałem się o co chodzi :-D Bez tego kompletnie nie wiedziałbym dlaczego główna jest zawalona "zbożem" i z pewnością nie próbowałbym dociekać tego, śledzić "co, kto, komu i dlaczego". Jak z komentarzami: nie jest to tego warte. Szkoda czasu. A tak, ciekawość została krótko i szybko zaspokojona ;-) Stąd chciałbym adwersarzom tych wpisów wskazać, że....

3) wpisy były mimo wszystko dla kogoś pomocne, a poza tym, jeśli coś jest i działa zgodnie z zasadami to niech sobie będzie czymkolwiek nie jest. Jeśli dzieje się coś co komuś nie pasuje to nie musi zaraz dawać wyraz dezaprobaty ku temu. Świat jest różny i jest to wartością samą w sobie. Warto o tym pamiętać.

luqass   13 #27 28.05.2013 14:16

Tyle emocji i żalu w tym wpisie, jakby ktoś zrujnował Ci życie, powinnaś definitywnie zamknąć za sobą rozdział pod tytułem Wykop, i i tyle, świat się nie kręci w okół wykopu, ty też nie musisz.

4lpha   10 #28 28.05.2013 19:36

Moja babka mawiała, że strasznie trzeba się nudzić, by przejmować się pierdołami.
I to robisz. Popychasz głupie pierdy o jakiejś aferze, o której nawet nie słyszałem.

"Afera zbożowa jest ciekawa głównie ze względu na to, że była największym buntem użytkowników w historii polskiego internetu. To akcja na niespotykaną dotąd skalę, uważam to więc za ważne wydarzenie."

Spałaś kiedy było ACTA?

dawidos   4 #29 28.05.2013 20:37

Znowu gorzkie żale. Po prostu nie wchodź tam, olej ich i skończ się żalić.

Xanthia   11 #30 28.05.2013 23:20

@dawidos @4lpha
Żadne żale - podsumowanie przekręcenia, z osobistymi wstawkami, fakt, proponuję przeczytać wersję ze SpidersWeb - http://www.spidersweb.pl/2013/05/kto-jest-bez-winy-niechaj-pierwszy-rzuci-kamien...
Poza tym @4lpha nie słyszałeś, nie interesuje Cię to dlaczego komentujesz? ;) Widzisz w tym jakiś sens? Bo ja nie. To tak jakbym weszła w ten wpis - http://www.dobreprogramy.pl/4lpha/Szybka-zmiana-adresu-MAC-karty-sieciowej,24402... i skomentowała
"A kogo obchodzi jakaś zmiana adresów Mac, popychasz jakieś pierdoły o bzdetach nikomu nie potrzebnych, napisz coś ciekawego..." Odrobina rozsądku ;) ACTA? Tu chodzi o jeden portal i bunt użytkowników a nie o akcję ogólnoświatową.

@zoso71 Dla Ciebie pomocne, dla innych kolka w oku ;) Pewnie przez to, że przypadkiem mój poprzedni wpis wisi w popularnych :P

@luqass tym wpisem właśnie zamknęłam, wiedziałbyś to, gdybyś go uważnie przeczytał ;)

@zomo_prl Graficznie to akurat Strims Wykop przerasta, proponuję odwiedzić kilka strimów z własnymi stylami CSS ;) Ot choćby s/archeologia albo s/wykop :) Customizacja stylów to kolejna rzecz, której na wykopie długo nie będzie, dodanie tagów do znalezisk i liczby wyświetleń Maciej podpatrzył właśnie na strimie. Co do stylu nocnego, sprawdź ustawienia - wygląd, światło ;)

@januszek W pewnym sensie to dość ciekawe zjawisko. Szkoda, że np w Polsce prawo odnośnie internetu kuleje. W innych krajach użytkownicy mają więcej praw niż obowiązków i do takich sytuacji samowolki administracji dochodzi raczej rzadko ;)

Autor edytował komentarz.
laston   9 #31 29.05.2013 00:55

Znowu o tym cyrku na dobrychprogramach ? :/
Jakby ktoś opisał na blogu swój dzień w gimbazjum to też by było na stronie głównej?

  #32 29.05.2013 05:40

@Xanthia
Co do innych portali społecznościowych w tym strimsa to są one zbyt monolityczne, brakuje im różnorodności, która zaskakuje i wciąga, prowokując do myślenia czy wywołując emocje. Strims jest jakiś taki bezpłciowy, brakuje mu duszy w postaci użytkowników, którzy poświęcą się temu serwisowi 24h/dobę, dodając mnóstwo ciekawych znalezisk, wygrzebanych z najgłębszych czeluści internetu. Nie mówiąc już o odpowiednich komentarzach do nich.
To tak jakby wypić najlepszą whisky samotnie w domu lub w gronie najlepszych przyjaciół.
Póki co, moim zdaniem nie ma alternatywy dla wykopu, dlatego jeszcze nie raz skuszę się, aby do niego zajrzeć po ciekawe czy zaskakujące treści (chociaż najczęściej trzeba się za nimi strasznie nagrzebać we wszechogarniającym chłamie).
P.S.
Oczywiście masz rację w pozostałych kwestiach, a zwłaszcza co do moderatorów i administracji. Rozumiem Twój żal, bo mi również szkoda było opuszczać wykop, ze względu na interesujące dyskusje pod różnymi znaleziskami z kilkoma osobami czy użytkownikami o odmiennych poglądach, dzięki którym można się było czegoś nowego dowiedzieć, nauczyć lub w oparciu o dyskusje wyrobić własny światopogląd na daną sprawę.
Użytkownikom nie rozumiejącym do końca Ciebie polecam świetny film "Księga rekordów Szutki", który jest analogią wykopu, a jego przesłanie/podsumowanie na końcu powinno być wskazówką dla strimsa, jeżeli chce być poważną alternatywą dla wykopu. Pozdrawiam :)

zoso71   10 #33 29.05.2013 08:02

@laston - ale o co chodzi? Zawsze możesz zmienić vortal na inny :-P A o "gimbazjum" na głównej pytaj moderatorów bloga Dobrych Programów a nie autorkę/a wpisu. Zauważ, że autorka się "żali", a wiele osób jak Ty ma żal, że się "żali". Czyli wylewa żale, że ktoś wylewa żale, ma do kogoś pretensje o coś co sami .... też robią. Zastanawiam się tylko nad celowością tegoż... :-P

Autor edytował komentarz.
januszek   22 #34 29.05.2013 09:31

@Xanthia: Wskaż proszę trzy normalne kraje (czyli nie Chiny, Białoruś albo Koreę Płn), w których ustawowo (bezpośrednio*) reguluje się relacje pomiędzy administratorem portalu internetowego a użytkownikiem tego portalu ;)

*napisałem bezpośrednio bo i u nas działa prawo prasowe, kodeks cywilny etc.

jaredj   11 #35 11.07.2013 20:02

Przeczytałem cały wpis, komentarze pobieżnie.
Ja z kolei powiedziałbym, w przeciwieństwie do paru, nie rozumiem Was. Jeśli Wam temat nie odpowiada, to po co tracicie czas na czytanie? A potem jeszcze, o zgrozo, na napisanie komentarza, nie wnoszącego kompletnie nic do ewentualnej dyskusji, na temat portalu. Tematu związanego pośrednio z techniką i internetem.
Niestety przez takich modów czy opów, ze zbyt wybujałym, po jakimś czasie, mniemaniem o sobie i swojej władzy, zamarło mnóstwo forów. Ludzie, którzy z początku entuzjastycznie uczestniczyli w życiu portalowym, po pewnym czasie moderowania, doznają znużenia wykonywanymi obowiązkami. To skutkuje chaotycznymi działaniami, brakiem szacunku do zwykłych użytkowników, obrażaniem każdego kto ośmielił się zadać jakieś pytanie, na które odpowiedź jest, acz zakopana gdzieś w czeluściach archiwum.
Choć jestem tu zaledwie rok (jakoś tak), nie dostrzegłem dobrychprogramach takiego zachowania, przynajmniej na blogu i w komentarzach. Owszem są gorące dyskusje, ale ludziom się chce. Nikt nie ucieka. O forum się nie wypowiadam, bo mnie tam nie ma.

Xanthia - dzięki za zaproszenie :) Jesteś osobą bardzo aktywnie żyjącą internetem. Może czas zwiększyć trochę dystans?