r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xara do końca kwietnia rozdaje Xtreme 5 — program do grafiki wektorowej, projektowania stron i edycji zdjęć

Strona główna Aktualności

Xara, producent różnej maści oprogramowania graficznego, do 29 kwietnia udostępnia pełną wersję programu do grafiki wektorowej, podstawowej obróbki zdjęć i projektowania — Xara Xtreme 5 — za darmo.

Program Xara Xtreme 5 został wydany w 2009 roku. Ta wersja okazała się być bardzo szybka i jeszcze się nie zestarzała, dzięki czemu świetnie się sprawdzi na słabszych maszynach. Należy jednak pamiętać, że jest to program konsumencki, w związku z czym nie znajdziemy tu niektórych możliwości wersji Pro (obecnie Xara Designer Pro), jak eksport do XPS, montowanie panoram czy obsługa wielu procesorów.

Możliwości programu są bardzo szerokie. Z pewnością sprawdzi się on jako narzędzie do tworzenia ilustracji wektorowych, które można zapisać między innymi w formacie EPS. Można dzięki niemu zaprojektować stronę internetową, dokument do wydruku, rysować, a nawet wywołać zdjęcia z formatu RAW i wykonać podstawowy retusz. W wersji 5 pojawiły się takie nowości, jak skalowanie obrazów z zachowaniem proporcji obiektów na zdjęciach (znane w Photoshopie jako content-aware scale), liczne poprawki eksportu stron internetowych i nowa galeria obiektów. Pełną listę zmian wprowadzonych w tej wersji można znaleźć tutaj.

r   e   k   l   a   m   a

Na stronie producenta można przeczytać, że pełna wersja kosztującego normalnie 89 dolarów programu dla Windows jest dostępna do 29 kwietnia całkowicie bez opłat, wraz ze wszystkimi korzyściami z jego posiadania — na przykład możliwością kupienia tańszej aktualizacji do Xara Photo   Graphic Designer. Jest to też niepowtarzalna okazja na zdobycia wersji 5, jeśli ktoś nadal pracuje ze starszą wersją Xtreme. Aby skorzystać z pełnej wersji programu, potrzebne jest konto na stronie producenta. Klucz aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail podany przy rejestracji.

Firma Xara znana jest na rynku oprogramowania od lat. Zadebiutowała ponad 30 lat temu z programem Wordwise — edytorem tekstu dla BBC Micro. Początki programu Xara Xtreme sięgają roku 1995, kiedy to na rynek wszedł konkurent dla CorelDRAW — Xara Studio. Firma Corel kupiła na niego licencję i do 2000 roku sprzedawała go jako zorientowany na projektowanie stron CorelXARA. Xara planowała także wydanie wersji dla Linuksa i OS X programu, ale nic z tego nie wyszło. Osoby zainteresowane programami firmy Xara powinna przypaść do gustu strona Xara Xone, gdzie można znaleźć instrukcje, materiały do nauki i darmowe zasoby — szablony stron, tekstury, elementy stron itp.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.