r   e   k   l   a   m   a
reklama

Xbox Live Gold nie będzie wymagany do korzystania z aplikacji multimedialnych?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Posiadacze konsol Xbox firmy Microsoft przyzwyczaili się, że aby móc wykorzystać pełnię ich możliwości zmuszeni są do opłacania abonamentu Xbox Live Gold. Z początku wymagany był on do rozgrywki sieciowej, potem także do korzystania z wprowadzanych stopniowo aplikacji oferujących treści multimedialne (i nie tylko). Możliwe jednak, iż Redmond przynajmniej część rzeczy udostępni wkrótce bez stałej opłaty. Mówi się o uwolnieniu Hulu, Netfliksa oraz podobnych usług już niebawem.

Przed mającym się w wkrótce rozpocząć, bo czerwcowym E3, sporo się dyskutuje za kulisami. Z prywatnych rozmów właśnie wyszły wieści o tym, że Microsoft rozważa zmianę podejścia do pewnych spraw, bo wypytuje twórców gier oraz dostawców treści o ich uwagi, co do zniesienia potrzeby posiadania opłaconego Golda w kilku przypadkach. Nie wygląda na to, aby kiedykolwiek zmieniła się postawa firmy w sprawie zabawy wieloosobowej, ponieważ w końcu Sony także na PS4 wymaga tutaj abonamentu, ale strumieniowanie materiałów wideo? Czemu nie. Można sobie to odbić gdzie indziej.

Opłata zniknie w jednym miejscu, a może pojawić się przecież nagle w innym, chociaż trudno sobie raczej wyobrazić, co też Redmond mogłoby w tej chwili jeszcze objąć abonamentem. Na pierwszym planie jest w każdym razie najwyraźniej zachęcenie ludzi do częstszego korzystania z Xboksów (z One w szczególności) do oglądania ulubionych filmów oraz seriali. Ot, żeby inicjatywa Xbox Originals, czyli własna oferta programowa Microsoftu, miała większe wzięcie i było czym chwalić się w mediach, kiedy poziomem sprzedaży najnowszej amerykańskiej konsoli chwalić się jakoś za bardzo nie sposób.

Z punktu widzenia polskiego użytkownika Xboksa 360 czekającego (może) na Xboksa One, który z uwagi na położenie geograficzne ma bardzo mocno ograniczony dostęp do fajnych aplikacji, Huli i Netflix to lekka ekstrawagancja. Za to wielu myślę z otwartymi ramionami powitałoby zwyczajnie w pełni darmowe (czyli takie nie wymagające Golda) YouTube z Internet Explorerem. Dużo chętniej uruchamialiby wtedy swoje konsole.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial