reklama

Xbox One widzi do 8 padów, nie obsłuży zewnętrznych pamięci, prawie zwał się Infinity

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Coraz bliżej premiery Xboksa One (przynajmniej w 13 krajach) i Microsoft powoli zdradza ciekawe szczegóły dotyczące swojej nowej konsoli. Okazuje się, że system będzie obsługiwał do 8 padów równocześnie, a urządzenie spokojnie rozpozna kto ma jakiego, dzięki wykorzystaniu w kontrolerach podczerwieni. Z drugiej strony na stracie zabraknie wsparcia dla zewnętrznych magazynów pamięci, pomimo obecności portów USB 3.0, więc będziemy zdani tylko na wbudowany dysk 500GB, którego nie wymienimy.

Ciekawe informacje ujawnił również Albert Penello z Microsoftu. Prace nad nową konsolą oficjalnie rozpoczęto pod koniec 2010 roku, a jedną z cieplej przyjętych nazw docelowych dla sprzętu było Xbox Infinity, kojarzące się z marką Halo. Pojawiała się ona w przeciekach i Penello sugeruje, że specjalnie, więc osoby odpowiedzialne za PR być może sprawdzały jej chwytliwość. Albert potwierdził także białe Xboksy One dla pracowników firmy, nie wykluczając jednak innej wersji kolorystycznej w sklepach kiedyś w przyszłości. A co z datą premiery? Nie zdradza, napomykając tylko o końcu listopada.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić