r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xbox Scorpio będzie najwydajniejszy, gry dostaną 9 GB RAM

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Xbox One nieznacznie odstawał pod względem wydajności od konkurencyjnego PlayStation 4. Mimo niewielkich różnic w jakości obrazu w grach multiplatformowych, Xboksowi często zarzucano słabszą wydajność. Najwidoczniej Microsoft te słowa wziął do siebie, bowiem sukcesor przyniesie odczuwalny skok wydajności, będąc w dniu premiery najwydajniejszą konsolą na rynku.

Xbox One zapewnia wydajność na poziomie 1,31 TFLOPS. Z kolei PlayStation 4 może pochwalić się trochę lepszym wynikiem – 1,84 TFLOPS. Zaprezentowana rok temu konsola Sony z dopiskiem Pro, nie będącą następną generacją, a czymś bliżej PS 4,5, przyniosła 4,2 TFLOPS. To spory skok względem poprzednika, ale jeszcze większy zobaczymy w przypadku nowego Xboksa.

Xbox Scorpio ma zostać zaprezentowany na tegorocznych targach E3. Tym razem to Microsoft będzie posiadał najwydajniejszą konsolę w swojej ofercie, mówi się o wydajności na poziomie 6 TFLOPS. Jednakże nowy Xbox może być jeszcze wydajniejszy, bowiem obecnie trwają pracę nad wyciągnięciem ze sprzętu ostatnich soków.

r   e   k   l   a   m   a

Mike Ybarra na swoim Twitterze poinformował, że Microsoft aktualnie zajmuje się zwiększeniem wydajności Xboksa Scorpio. Twórcy gier otrzymali właśnie dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej. Teraz gry będą mogły korzystać z 9 GB RAM GDDR5. To naprawdę dużo, przykładowo słabsze PlayStation 4 Pro oferuje „tylko” 5 GB RAM.

Większa ilość pamięci operacyjnej w teorii powinna przełożyć się na jakość grafiki w grach, daje choćby możliwość wykorzystania tekstur w wyższej rozdzielczości. Oczywiście w praktyce nie musi tak być, bowiem tytuły wydawane na obie konsole, najpewniej będą różnić się tylko nieznacznie. Wyższość Scorpio zobaczymy przede wszystkim w produkcjach na wyłączność.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.