Xbox Scorpio będzie najwydajniejszy, gry dostaną 9 GB RAM

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Xbox One nieznacznie odstawał pod względem wydajności od konkurencyjnego PlayStation 4. Mimo niewielkich różnic w jakości obrazu w grach multiplatformowych, Xboksowi często zarzucano słabszą wydajność. Najwidoczniej Microsoft te słowa wziął do siebie, bowiem sukcesor przyniesie odczuwalny skok wydajności, będąc w dniu premiery najwydajniejszą konsolą na rynku.

Xbox One zapewnia wydajność na poziomie 1,31 TFLOPS. Z kolei PlayStation 4 może pochwalić się trochę lepszym wynikiem – 1,84 TFLOPS. Zaprezentowana rok temu konsola Sony z dopiskiem Pro, nie będącą następną generacją, a czymś bliżej PS 4,5, przyniosła 4,2 TFLOPS. To spory skok względem poprzednika, ale jeszcze większy zobaczymy w przypadku nowego Xboksa.

Xbox Scorpio ma zostać zaprezentowany na tegorocznych targach E3. Tym razem to Microsoft będzie posiadał najwydajniejszą konsolę w swojej ofercie, mówi się o wydajności na poziomie 6 TFLOPS. Jednakże nowy Xbox może być jeszcze wydajniejszy, bowiem obecnie trwają pracę nad wyciągnięciem ze sprzętu ostatnich soków.

Mike Ybarra na swoim Twitterze poinformował, że Microsoft aktualnie zajmuje się zwiększeniem wydajności Xboksa Scorpio. Twórcy gier otrzymali właśnie dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej. Teraz gry będą mogły korzystać z 9 GB RAM GDDR5. To naprawdę dużo, przykładowo słabsze PlayStation 4 Pro oferuje „tylko” 5 GB RAM.

Większa ilość pamięci operacyjnej w teorii powinna przełożyć się na jakość grafiki w grach, daje choćby możliwość wykorzystania tekstur w wyższej rozdzielczości. Oczywiście w praktyce nie musi tak być, bowiem tytuły wydawane na obie konsole, najpewniej będą różnić się tylko nieznacznie. Wyższość Scorpio zobaczymy przede wszystkim w produkcjach na wyłączność.

© dobreprogramy