r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xbox SmartGlass Development Kit już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Na minionych targach Electronic Entertainment Expo firma Microsoft zapowiedziała technologię Xbox SmartGlass, czyli rozwiązanie umożliwiające współpracę różnorakich urządzeń i bliską interakcję między nimi, stworzone głównie z myślą o grach, ale nie tylko. Certyfikowani partnerzy oraz deweloperzy zainteresowani zastosowaniem tejże technologii już mogą zapoznać się z odpowiednim pakietem Software Development Kit.

Znajdą tu aplikację Xbox SmartGlass Studio, potrzebne biblioteki JavaScript, a także przykładowy kod, aby wiedzieć od jakiej strony zabrać się za zaprzęganie do pracy chociażby tabletów czy telefonów komórkowych z Xboksem 360. Sam Microsoft naturalnie nie śpi i daje przykład - wkrótce na cyfrowym rynku Xbox Live pojawi się gra Homerun Stars, rozciągająca sportowe przeżycia na konsolę z Kinectem i urządzenia o ekranach dotykowych. A to dopiero początek, bowiem ponoć wszystkie tytuły wydawane przez Microsoft Studios wspierać mają SmartGlass.

Przyszłość rysuje się w naprawdę ciekawych barwach. Z jednej strony Nintendo próbuje czegoś nowego, przenosząc zabawę z telewizora na kontroler z osobnym ekranem w przypadku konsoli Wii U, z drugiej Sony zachwala współpracę PlayStation Vita z PlayStation 3, a na trzecim froncie właśnie Microsoft ze swoją technologią…

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.