r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xbox SmartGlass Development Kit już dostępny

Strona główna Aktualności

Na minionych targach Electronic Entertainment Expo firma Microsoft zapowiedziała technologię Xbox SmartGlass, czyli rozwiązanie umożliwiające współpracę różnorakich urządzeń i bliską interakcję między nimi, stworzone głównie z myślą o grach, ale nie tylko. Certyfikowani partnerzy oraz deweloperzy zainteresowani zastosowaniem tejże technologii już mogą zapoznać się z odpowiednim pakietem Software Development Kit.

Znajdą tu aplikację Xbox SmartGlass Studio, potrzebne biblioteki JavaScript, a także przykładowy kod, aby wiedzieć od jakiej strony zabrać się za zaprzęganie do pracy chociażby tabletów czy telefonów komórkowych z Xboksem 360. Sam Microsoft naturalnie nie śpi i daje przykład - wkrótce na cyfrowym rynku Xbox Live pojawi się gra Homerun Stars, rozciągająca sportowe przeżycia na konsolę z Kinectem i urządzenia o ekranach dotykowych. A to dopiero początek, bowiem ponoć wszystkie tytuły wydawane przez Microsoft Studios wspierać mają SmartGlass.

Przyszłość rysuje się w naprawdę ciekawych barwach. Z jednej strony Nintendo próbuje czegoś nowego, przenosząc zabawę z telewizora na kontroler z osobnym ekranem w przypadku konsoli Wii U, z drugiej Sony zachwala współpracę PlayStation Vita z PlayStation 3, a na trzecim froncie właśnie Microsoft ze swoją technologią…

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.