XenoSphere

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Darmowa gra XenoSphere udowadnia, że nie wszystko jeszcze wymyślono w temacie komputerowych klonów kultowego Arkanoida. Ten zręcznościowy projekt postanowił zaczerpnąć pomysły z wielu dawniej popularnych produkcji, więc mamy tu również elementy chociażby strzelanek kosmicznych. Ostatecznie wyszła z tego przepiękna propozycja dla cierpliwych i lubiących wykręcać jak największe wyniki punktowe.

Paletką odbijamy piłeczkę i w zasadzie na tym podobieństwa do bardzo klasycznego pierwowzoru się kończą. Piłka jest najważniejsza. Nie ma żyć i jej wypadnięcie na dole ekranu oznacza natychmiastową porażkę. Jeśli zebraliśmy bonus rozszczepiający ją, nie jest ważne, która wyleci. To zawsze będzie koniec. Nie ma też stałych cegiełek do strącania. Ciągle lecimy do góry, więc pojawiają się nowe obiekty do zniszczenia.

Do mocy specjalnych, zbieranych po drodze, zaliczyć można ponadto także promień odpychający, kotwiczkę ograniczającą ruchy piłek, poszerzenie paletki czy dodanie jej skosów, co wbrew pozorom utrudnia zabawę. Dla urozmaicenia, dostępne do wyboru są różne środowiska graficzne, inne pod kątem oprawy dźwiękowej oraz ruchomej scenografii 3D przewijającej się w tle. XenoSphere to propozycja w sam raz na chwilkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!