Xfire 2.44 Build 761

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Xfire to popularny wśród graczy na całym świecie komunikator internetowy, który umożliwia prowadzenie rozmów tekstowych i głosowych w czasie gry.

Program posiada bogatą bazę obsługiwanych gier (ponad 1000 tytułów) i co więcej, potrafi automatycznie wykryć grę, w jaką aktualnie gra użytkownik. Ponadto wśród oferowanych opcji znaleźć można funkcję tworzenia zrzutów ekranowych i nagrywania filmików w trakcie gry, transmisje w czasie rzeczywistym, wyszukiwarkę serwerów, mechanizm do kontroli pingów dla różnych serwerów, a także obsługę wtyczek i skinów, dzięki którym można dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność aplikacji i dostosować jej interfejs do własnych upodobań. Interesującą opcją jest system umożliwiający śledzenie tego, w jakie gry aktualnie grają nasi znajomi i możliwość dołączenia do nich, a także możliwość pobierania darmowych gier, dem, patchy itp.

Xfire w połączeniu z serwisem internetowym twórców umożliwia również tworzenie własnych forów, gdzie umieszczać można np. własne newsy oraz kreowanie klanów, których statystyki (m.in. liczba godzin spędzonych tygodniowo na rozrywkę w daną grę) dostępne są na portalu Xfire.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

DARMOWY, nagrywanie filmów z gry, robienie zrzutów ekranu z gry, łatwe dzielenie się zrzutami i filmami z innymi, broadcast online, wiele innych
Nagrane filmy podczas gry oferują gorszą jakość w stosunku do wielkości niż płatny fraps, część tytułów gier jest wykrywana tylko przez steam,
ocena użytkownika

Xfire to program, którego jestem użytkownikiem od dnia 2006-03-02 czyli już ponad 6 lat :) Od pierwszej instalacji zawsze jest dodany do autostartu i jako fan gier nie wyobrażam sobie bez niego życia ;) Na chwilę pisania tej recenzji wspierane jest blisko 8000 gier - czyli dość sporo a co kilka dni są dodawane kolejne. Xfire oferuje szereg usprawnień do gry typu:

- Rozmowy głosowe (w tym grupowe) [IMHO lepsze od Teamspeaka z kilku powodów]
- Opcja nagrywania filmów z gry wraz z opcją "nagrywania wstecznego"* (filmy można wysłać na swój profil xfire albo na Youtube
- Zrzuty ekranu. (wysyłane na nasz profil)
- Broadcast na żywo obrazu z gry wraz z głosem i podglądem kamerki internetowej. (od niedawna usługa zintegrowana z twitch.tv)
- Chat in game - czyli rozmowy tekstowe podczas gry
- Szybkie dołączenie do gry online znajomego lub serwera poprzez jedno kliknięcie z poziomu okna programu.
- szybkie wejście w przeglądarkę internetową bez konieczności wychodzenia z gry.
- wiele innych

Sam program oferuje jeszcze możliwość integracji z protokołami facebook chat, AOL messenger, yahoo, google chat i Windows Live messenger czyli raczej mało popularnymi w Polsce.

* - nagrywanie wsteczne polega na zapisaniu kilku sekund gry wstecz, tak aby w momencie jakiegoś interesującego czy zabawnego momentu można było to nagrać już "po fakcie" daną sytuację. (wymaga dość wydajnego komputera)

25.02.2013 15:34 | Recenzja do wersji 2.24 Alpha(rozwojowa)
szybkie działanie, rozmowy głosowe, obsługa gier, prawie całkowity brak reklam, czaty głosowe
zbyt wolne szukanie gier, brak obsługi innych protokołów
ocena użytkownika

Rzeczywiście, XFire to najlepszy komunikator dla gracza. Też go używam, ale to ma być recenzja, prawda? To przechodzę do rzeczy.

XFire zostało stworzone w 2001 roku jako pierwszy komunikator do gier. Ilość gier wtedy nie zachwycała, nie to, co teraz. Z liczącej ledwie 20,000 użytkowników w ciągu 10 lat dogania Gadu-Gadu. Ilość gier też nagle wzrosła.

Rejestracja jest bardzo prosta, ale musisz mieć więcej niż 13 (bądź 18) lat, i mieć oryginalne, jedyne w rodzaju login. To jest raczej międzynarodowe Gadu-Gadu dla graczy. Reklam prawie nie ma! Jak już, to nie groźne.

Strona www.xfire.com ma za zadanie spojrzenie na filmy, zdjęcia, szukanie gier, klanów i innych rzeczy.

Ostatnio XFire zostało przejęte przez Titan Gaming. Na razie nie ma żadnych innych aktualizacji platformy, ale dodawanie gier jednak jest.

Jest prosty w użyciu. Żeby użyć XFire podczas gry, trzeba tylko dodać daną grę obsługiwaną przez komunikator, i można już grać i pisać.

Trochę mnie martwią 3 rzeczy:
1. szukanie gier, które jest wolne jak ślimak;
2. brak obsługi innych protokołów, np. GG i Jabber;
3. brak możliwości rozmowy z kamerką, znane ze Skype.

Oprócz tego już nic. To koniec recenzji. Stanowczo polecam, jak grasz, a nie chcesz minimalizować gry do pisania. XFire jest znakomite. :)

Pzdr, Patryk1023

21.01.2011 14:13 | Recenzja do wersji 1.127