reklama

Xi3 wyjaśnia stosunki z Valve w związku z Pistonem

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dzięki współpracy z Valve firma Xi3 zainteresowała opinię publiczną swoim komputerkiem (oficjalnie konsolą) Piston, ale nieoczekiwanie twórcy platformy cyfrowej dystrybucji Steam odcięli się od urządzenia. Nie trzeba było długo czekać na oficjalne stanowisko drugiej strony w tej sprawie — projektanci miniaturowego sprzętu wyjaśnili, jak to wygląda według nich. Potwierdzono inwestycję ze strony Valve i fakt przygotowywania Pistona na zlecenie firmy.

Inne postanowienia odnośnie partnerstwa muszą pozostać tajemnicą, ale podkreśla się też, że starano się w miarę jasno uzmysławiać wszystkim, iż Piston to nie jest Steam Box. Sugeruje się, że chociaż Valve na chwilę obecną nie interesuje się produktami Xi3, nie wiadomo co przyniesie przyszłość — piłeczka jest po ich stronie... Na pewno obie firmy rozmijają się w temacie domyślnego systemu operacyjnego dla urządzeń do salonu. Gabe Newell dawno już mówił, co myśli o Windowsie, bardziej opowiadając się za Linuksem, tymczasem producenci Pistona stawiają na „okienka” jako najpopularniejsze na rynku, pozostawiając użytkownikowi wolność zmiany oprogramowania i nie zmuszając go też do korzystania ze Steama. Wciąż nie wiadomo niemniej, dlaczego współpraca została zerwana.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić