Xiaomi: niespodziewana premiera na górnej półce. Czy to Mi 6 Plus?

Strona główna Aktualności

O autorze

Całkiem niedawno, bo w kwietniu, Xiaomi wypuściło swój topowy model Mi 6. Nie minęły pełne 3 miesiące, a już dostajemy zapowiedź kolejnego smartfonu z najwyższej półki. Jego nazwa nie jest jeszcze znana, natomiast wiemy, kiedy odbędzie się jego premiera: to już jutro.

Chiński koncern zapowiedział nowe urządzenie zwiastunem. Jest to grafika, która zadaje szereg pytań takich jak: Co oznacza 6 GB pamięci RAM? Czy oznacza to płynniej, szybciej, więcej zadań, wydajniej czy może coś jeszcze? W swoim portfolio Xiaomi ma jednak urządzenia z 6 GB RAM-u. Są to Xiaomi Mi 5s Plus, Mi Note 2, Mi MIX and Mi 6.

Oprócz grafiki Xiaomi opublikowało też wideo, z którego dowidzieć się możemy nieco więcej o specyfikacji technicznej. Procesor nowego Xiaomi to Snapdragon z serii 800, urządzenie zostanie wyposażone też w szybką pamięć UFS. Z kolei aparat, którym nagramy filmy 4K, będzie miał rozdzielczość 22 MP.

Xiaomi zapowiada też, że nowy smartfon otrzyma USB typu C oraz wbudowany moduł NFC. Cała konstrukcja zostanie umieszczona w szklanej obudowie, a zasilana będzie akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Nie podano natomiast parametrów dotyczących wyświetlcza.

W efekcie pojawienia się grafiki i wideo narosło wiele plotek. Niektórzy spekulują, że premierowym urządzeniem będzie większa wersja, czyli Xiaomi 6 Mi Plus. Z podobnymi teoriami warto jednak się wstrzymać, skoro jutro dowiemy się wszystkiego z pierwszej ręki.

© dobreprogramy