r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xiaomi oficjalnie w Polsce? „Chińskie Apple” szuka partnerów nad Wisłą

Strona główna AktualnościBIZNES

Xiaomi jest dziś chyba u nas najbardziej znaną i szanowaną marką wśród chińskich producentów osobistej elektroniki – i to mimo braku oficjalnej obecności na polskim rynku. A co może się stać, gdy Xiaomi oficjalnie pojawi się nad Wisłą? Wiele wskazuje na to, że ten piąty co do wielkości producent smartfonów na świecie takie właśnie ma plany i aktywnie poszukuje poważnego partnera w naszym kraju.

Zaczęło się od doniesień serwisu Tabletowo.pl: powołując się na anonimowe źródła, informował on o planach wprowadzenia do sprzedaży modelu Xiaomi Redmi 3s (a następnie kolejnych urządzeń) przez jeden z dużych polskich sklepów elektronicznych. Stałby się on w ten sposób wyłącznym dystrybutorem. W komentarzach wskazywano, że może chodzić o hurtownika, firmę CK Mediator.

Więcej informacji, zupełnie jednak zaprzeczających doniesieniom Tabletowo.pl uzyskały na ten temat WirtualneMedia.pl. Także i tutaj źródła są anonimowe i jak najbardziej nieoficjalne, ale i my słyszeliśmy niedawno od przedstawiciela jednej z polskich hurtowni całkiem podobną opinię. Otóż według źródła Wirtualnych Mediów, Xiaomi chce współpracować z największymi sieciami, nikomu nie da wyłączności, postawi na zamówienia konkretnych modeli przez każdego ze sprzedawców.

r   e   k   l   a   m   a

Sam jednak CK Mediator miałby negocjować wprowadzenie do swojej oferty wszystkich smartfonów Xiaomi. Stan negocjacji jest nieznany – szanse wejścia „w najbliższym czasie” chińskiej marki na nasz rynek szacowane są na 50%. Kluczową kwestią będzie dopracowanie androidowej nakładki MIUI do potrzeb i oczekiwań polskiego użytkownika.

Miejmy nadzieję, że pomogą w tym doświadczenia społeczności MIUIPolska, od kilku już lat rzetelnie zajmującej się wsparciem dla właścicieli urządzeń firmy często określanej jako „chińskie Apple”.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.