Xiaomi prezentuje Mi 4, staje do walki z Samsungiem Galaxy S5 i HTC One

Strona główna Aktualności

O autorze

Po serii przecieków i niepotwierdzonych informacji, chiński producent smartfonów Xiaomi w końcu zaprezentował nowy flagowy model – Mi 4, który ma być pogromcą Samsunga Galaxy S5 oraz HTC One.

Xiaomi w Chinach cieszy się popularnością większą od Apple, a ich smartfony coraz częściej możemy spotkać również w Europie. W atrakcyjnej cenie dostajemy bardzo dobrze wyglądające urządzenie, które pod względem specyfikacji wypada znacznie lepiej od popularnych na zachodzie smartfonów w podobnym przedziale cenowym. Natomiast najnowszy flagowy model zapowiada się na godnego przeciwnika dla topowych modeli Samsunga, LG oraz HTC.

Xiaomi Mi 4 posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, wydajny czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz, który wspierany jest przez 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji dostajemy 16-64 GB przestrzeni na dane. Z tyłu znajdziemy aparat 13 MP, natomiast z przodu 8 MP. Smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 3080 mAh. Całość działa pod kontrolą Androida z autorską, przez wielu uważaną za najlepszą, nakładką producenta. Za wersję 16 GB zapłacimy 320 dolarów, natomiast za 64 GB 400 dolarów.

Nowy flagowy model chińskiego producenta prezentuje się bardzo dobrze. Podobać mogą się zwłaszcza, wzorowane na urządzeniach od Apple, metalowe ramki. Xiaomi Mi 4 wypada świetnie również pod względem specyfikacji, która pod żadnym względem nie odstaje od flagowych modeli popularnych na zachodzie smartfonów, a warto zauważyć, ze cena tego urządzenia będzie znacznie niższa. Firma w najbliższym czasie zamierza wyjść poza granice Chin i promować swoje urządzenia również w innych krajach. W tym roku Xiaomi planuje sprzedaż 60 milionów smartofnów, natomiast w 2015, aż 100 milionów sztuk.

© dobreprogramy
s