reklama

Xiaomi prezentuje drona – Mi Drone nakręci filmy w 4K i 360º wokół siebie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami, dziś Xiaomi zaprezentowało nowe urządzenie w swojej ofercie, jakim jest bezzałogowy statek powietrzny. Mimo sporych oczekiwań, pojazd prezentuje się dość konwencjonalnie, nie oznacza to jednak, że nie ma do zaoferowania nic ciekawego.

Jak można przeczytać na oficjalnym forum, Xiaomi MI Drone, podobnie jak lwia część portfolio Xiaomi, dron jest owocem partnerstwa i to pojmowanego na sposób odpowiednich dla realiów chińskiego rynku. Oznacza to, że w praktyce produkcją drona zajęła się firma Flymi, zaś rola Xiaomi sprowadza się przede wszystkim do użyczania rozpoznawalnej i uznanej marki.

Dron będzie sprzedawany w dwóch wariantach, tańszy nagra filmy z maksymalną rozdzielczością FullHD, przewagą droższego będzie kamera zdolna do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. W przypadku tańszej wersji cena wyniesie równowartość ok. 1500 zł, zaś za 4k przyjdzie zapłacić ok. 300 złotych więcej.

W obu dronach zamontowano akumulator o pojemności 5100 mAh. Ma to pozwolić na 27 minut nieprzerwanego lotu oraz zasięg do 3 km. Cechą, która może wyróżniać drona Xiaomi jest ruchoma kamera, którą można obracać w zakresie 360 stopni. Na kontrolerze znajdzie się zaś miejsce na smartfona, na którym obraz z kamery może być wyświetlany na żywo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić