Xiaomi uderzy w Europę: firma planuje potroić liczbę oficjalnych sklepów

Strona główna Aktualności
Xiaomi otworzy nowe sklepy w Europie. (depositphotos)
Xiaomi otworzy nowe sklepy w Europie. (depositphotos)

O autorze

Firma Xiaomi, która zdobyła miliony fanów produkując świetne urządzenie w naprawdę atrakcyjnych cenach, nie zamierza zwalniać tempa. Chińczycy planują ekspansję na rynku europejskim.

Sklepów Xiaomi będzie znacznie więcej

Xiaomi ma ambitne plany związane z Europą. Firma zamierza bowiem znacznie zwiększyć liczbę własnych sklepów. Po otworzeniu pierwszego sklepu w Europie Zachodniej, który został zlokalizowany w Hiszpanii, najpewniej ze względu na wysoką popularność marki w tym kraju, Xiaomi zamierza potroić liczbą sklepów.

Wang Xiang, wiceprezes Xiaomi, w wywiadzie dla CNBC poinformował, że firma zamierza mocniej uderzyć w Europę, zwłaszcza w część zachodnią. Pod koniec 2018 roku otwartych było prawie 50 sklepów. Natomiast według nowych wytycznych, chiński producent zamierza mieć ponad 150 sklepów do końca tego roku.

Oficjalne sklepy Xiaomi, które są tworzone na wzór Apple Store, jak najbardziej mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż urządzeń. W sklepach wystawione są smartfony, laptopy i inne produkty Xiaomi, które często można dokładniej obejrzeć przed zakupem. Co więcej, liczba wystawionych produktów producenta jest zauważalnie większa względem półek w dużych marketach z elektroniką.

Xiaomi umacnia pozycję na rynku

Według danych, przedstawiających sprzedaż smartfonów w 2018 roku, Xiaomi jest czwartym największym producentem. Firmę wyprzedza Samsung, Huawei i Apple. Jednak, wysokie wzrosty sugerują, że Xiaomi może wskoczyć na trzecią pozycję. Jak już wspomniałem, otwarcie oficjalnych sklepów, jak najbardziej może zapewnić dodatkowy bonus do sprzedaży.

© dobreprogramy
s