reklama

Xiaoyi M1, czyli Xiaomi wierzy w aparaty fotograficzne

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Xiaoyi, znana również jako Yi Technologies, to marka należąca do słynnego Xiaomi. To właśnie pod nią trafił do sprzedaży aparat bezlusterkowy, który jak przystało na urządzenie z Chin, zapewni niezłą specyfikację w atrakcyjnej cenie.

Aparat M1 wygląda całkiem podobnie do sprzętu firmy Leica, zwłaszcza modeli Leica T. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej, a dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth i Wi-Fi zyskujemy łatwą metodę bezprzewodowego przesyłania zdjęć, w tym również do pamięci smartfonu.

Do dyspozycji dostajemy sensor Sony mogący wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 20,16 MP. Maksymalna czułość wynosi 25600 ISO. Filmy możemy nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 4K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę. Zabrakło wbudowanej lampy błyskowej. Z tyłu znalazł się dotykowy 3-calowy wyświetlacz.

M1 dostępny będzie w dwóch wersjach różniących się ceną. Za 330 dolarów otrzymamy obiektyw 12-40mm f/3.5-5.6, a za 450 dolarów możemy kupić model z obiektywem 42,5 mm f/1.8. Nie wiadomo, czy planowana jest sprzedaż poza granicami Chin, ale sklepy internetowe z Państwa Środka raczej i tak się nie będą tym przejmowały.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić