r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xnote W230ST — NVIDIA GeForce GTX 765M w 13-calowym notebooku

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Polski producent notebooków dla graczy na zamówienie wprowadził do swojej oferty model wyposażony w matrycę o przekątnej 13,3 cala — XNOTE W230ST. Jest to, według producenta, najszybszy przenośny komputer o takim rozmiarze i zarazem jedyny taki laptop dla graczy dostępny na rynku.

Laptop został wyposażony w układ graficzny NVIDIA GTX 765M z 2 GB pamięci GDDR5, który ma zapewnić komfortowe granie w najnowsze tytuły nawet na wymagających ustawieniach detali. W programie 3DMark 11 ta konfiguracja pozwala uzyskać 4324 punkty. Sercem laptopa jest 4-rdzeniowy procesor na platformie Intel Haswell. Nabywcy mają do wyboru dwa warianty — energooszczędny Intel Core i7-4702MQ (TDP 37 W) lub wysoko taktowany i7-4800MQ (TDP 47 W). Warty uwagi jest również zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego laptopa, wydajny układ chłodzenia, dzięki któremu maszyna, mimo małych rozmiarów i ogromnej mocy, nie będzie się przegrzewać nawet pod mocnym obciążeniem. Przy składaniu własnego XNOTE W230ST można wybrać jedną z dwóch matryc — matową Full HD klasy IPS o niskich czasach dostępu lub HD+ (1600×900). Całość waży równo 2 kilogramy.

r   e   k   l   a   m   a

Ciekawostką jest możliwość skonfigurowania dwóch dysków mSATA SSD w RAID0, co pozwala osiągnąć odczyt na poziomie powyżej tysiąca megabajtów na sekundę. Laptop wciąż posiada złącze na dysk 2,5 cala, można więc doposażyć go w spory magazyn na dane. Użytkowników, którzy dużo podróżują ucieszy możliwość zamontowania zamiast jednego z dysków mSATA wewnętrznego modemu 3G/LTE.

Obudowa laptopa wykonana została z charakterystycznego dla tej marki, przyjemnego w dotyku, gumowanego plastiku. Znajdziemy tu ponadto zestaw głośników firmy ONKYO oraz podświetlaną klawiaturę wyspową. Nie imponuje jedynie czas pracy na baterii — producent deklaruje maksymalnie 5 godzin. Cena tego modelu zaczyna się od 3600 złotych. Więcej na temat tego laptopa można dowiedzieć się na stronie Blue Mobility.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.