Xonotic 0.8.2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Xonotic to w pełni darmowy, sieciowy FPS będący bezpośrednim następcą Nexuiz, projektu przejętego w zasadzie w całości przez zainteresowaną dalszym rozwojem gry społeczność. Tytuł swymi korzeniami sięga czasów Quake'a 1 czego dowodem jest choćby fakt, iż Xonotic działa na mocno zmodyfikowanej i unowocześnionej wersji silnika tej właśnie gry.

Swoim sieciowym, osobliwym charakterem rozgrywki oraz całą mechaniką gry bardzo przypomina takie pozycje jak Unreal Tournament, Cube, OpenArena czy wspomnianego już Quake'a. Pierwotnie Xonotic miał stanowić kontynuację projektu Nexuiz lecz z biegiem czasu i wraz z postępem prac nad grą, nabrała ona samodzielności oraz wielu cech indywidualnych, a to sprawiło, że zaczęła być ona rozpoznawana jako całkowicie odrębna i autonomiczna pozycja w całym zbiorze gatunku.

Podstawową cechą gry jest dynamika, aktywność i żwawość rozgrywki. Ponadto obraz gry jest zawsze płynny bez względu na energiczność i efektowność akcji. Biorąc pod uwagę szybkie tempo prowadzenia rozgrywki, na podchody, zastanawianie się i planowanie w Xonotic zwyczajnie nie ma miejsca. Gdy tylko pojawiamy się na polu walki bez namysłu angażujemy się w pojedynek.

Tryby gry sieciowej takie jak Arena, Deathmatch czy Capture The Flag nie są żadną niespodzianką, bo doskonale są znane chociażby z wielu innych tytułów przynależnych do grypy FPS. Xonotic oferuje jednak coś więcej w postaci takich trybów jak chociażby Assault, Domination, Freeze Tag, Keepaway, Key Hunt, Nexball, Race czy Runematch. Warto także wspomnieć o dostępności trybu singleplayer, który świetnie przygotowuje i nakręca do potyczek w sieci.

Zaawansowana sceneria, bogactwo trybów rozgrywki, bogate, futurystyczne uzbrojenie, niezwykła dynamika i nieprzewidywalność akcji z pewnością nie pozwolą nikomu nudzić się przy tym tytule.


Uwaga:

Na stronie projektu dostępne sa również wersje gry dla systemów Linux i MacOS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 02.04.2013 21:24

jak przejść 21 poziom?

pstrowsky   10 #4 10.02.2013 15:28

Bardzo solidy tytuł, dobra konfiguracja, grafika ok, rozgrywka dynamiczna niczym Quake I, nadaje się na stare kompy. Nie jest tak dobra jak komercyjny Nexuiz ale te silniki dzieli przepaść. Sama rozgrywka nie wnosi nic nowego niż to do czego przyzwyczaił graczy Quake III Arena ale nie o to chodzi w tego typu tytułach, by siliły się na jakieś wielkie innowacje. Czysta odmóżdżająca rozrywka ze znacznie lepszym podejściem do fizyki i kwestii graficznych niż bardzo zbliżony gatunkowo Sauerbratten. Pomijając kwestie grafiki, która choć przyzwoita i dopracowana niestety odbiega od tego co mogliśmy zobaczyć w grach już parę lat temu. Jak na gatunek tego typu można spokojnie wystawić wysoką ocenę gdyż to nie grafika gra tu pierwsze skrzypce.

Mapy znajdziemy tu: http://delight.vapor.com/maps/xonotic/
Wrzucamy je do folderu Data znajdującego się w folderze z grą.

Autor edytował komentarz.
  #3 19.11.2012 10:55

Świetna rozgrywka i super grafika da się grać naprawdę polecam !!

  #2 28.10.2012 17:45

@miisoo tak, są. Różne jakościowo, od dobrych po słabe, ale są. Co więcej mniej problemu sprawia odpalenie Baldur's Gate pod pingwinem niż XP, więc można grać w tytuły z innych systemów.

miisoo   4 #1 26.10.2012 22:27

To na linuksa są gry??? (sarkazm)