Xvirus Personal Guard

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Xvirus Personal Guard to proste w obsłudze i dostępne za darmo oprogramowanie antywirusowe, które pomoże chronić nasz komputer przed infekcjami, złośliwym oprogramowaniem i innymi niebezpieczeństwami.

Antywirus to często pierwsza linia obrony przed intruzami wszelkiego rodzaju, także posiadanie sprawdzonego i wiarygodnego systemu antywirusowego jest ważne dla niemalże każdego użytkownika komputera. Xvirus Personal Guard oferuje ochronę przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci czy też na podłączanych do komputera urządzeniach USB. Zabezpiecza on przed wirusami, trojanami, spyware, malware i innymi, groźnymi szkodnikami.

Xvirus Personal Guard jest dostępny w polskiej wersji językowej i posiada intuicyjny, atrakcyjnie wizualnie interfejs użytkownika, kojarzący się z "płaskim" stylem graficznym wprowadzonym przez Microsoft w jego ostatnich systemach operacyjnych. Program domyślnie chroni pliki lokalne oraz sprawdza uruchamiane aplikacje pod kątem ukrytych zagrożeń, automatycznie sprawdza również podłączane urządzenia USB. Oferuje także trzy tryby skanowania: szybkie, skanowanie systemu oraz skanowanie niestandardowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki,szybki skan.
Duży format powiadamiania.
ocena użytkownika

Xvirus Personal Guard to darmowe i wygodne w obsłudze narzędzie do ochrony systemu operacyjnego przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Xvirus Personal Guard od Mysecuritywin chroni system operacyjny w czasie rzeczywistym i umożliwia wyszukiwanie szkodników na komputerze za pomocą trzech zróżnicowanych trybów skanowania - Quick Scan, Hyper Scan i Custom Scan.

Program Xvirus Personal Guard nie zużywa zbyt wielu zasobów systemowych i skutecznie zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem. Warto zaznaczyć, że program jest w pełni kompatybilny z innymi aplikacjami zabezpieczającymi i może być idealnym uzupełnieniem dla innego, zainstalowanego już w systemie modułu antywirusowego lub zapory ogniowej.

10.09.2015 12:50 | Recenzja do wersji 5.4.0.7

Komentarze

0 nowych
  #125 04.10.2017 10:20

A co będzie gdy Zemana przestanie sypać promocjami i jak wiadomo Malwarebytes jest tylko na 14 dni w pełnej ochronie a później służy jako skaner na żądanie i brak ochrony w czasie rzeczywistym ? Jakie darmowe alternatywy proponujecie do tych wymienionych
wyżej z nazwy programów jako druga linia obrony ,uzupełnienie antywirusów ?

  #124 15.08.2017 12:12

Xvirus Anti-Malware
https://xvirus.net/xvirus-anti-malware
Tłumaczenie strony
Xvirus Anti-Malware is a simple and easy to use protection tool designed to help you keep your computer away from the various threats and infections. Wniosek - nie jest taki anonimowy , z niepewnego źródła jak się nam wydaje .Po prostu trzeba dać mu popracować na komputerze jako uzupełnienie głównego antywirusa i dopiero wyciągać spostrzeżenia ,opinie . Dodatkowym atutem tego programu jest to ,że dobrze ,łatwo i bez niespodzianek się go pobiera i instaluje i ważne dobrze się go odinstalowuje np. jeżeli chodzi o całkowite ,dokładne usunięcie go z systemu. Dłuższa obserwacja jest wskazana by podzielić się z innymi pełniejszymi i konkretniejszymi wnioskami o programie . Czy ktoś Xvirus A-M używa lub używał w dodatkowej ochronie zamiast popularnych jak Zemana ,Malwarebytes , rzadziej Emsisoft lub innych programów z działu bezpieczeństwa ? Jestem zainteresowany też z jakim podstawowym lub jak kto woli z głównym antywirusem właśnie ten Xvirus A-M używaliście ?

izok1980   9 #123 05.07.2017 13:32

@FreeWare_RK: Na testy wziąłem ten soft z czystej ciekawości no nic zostaje zemana Pan @Zero Ghost dba o nas promocjami :) czekam ogolnie na zemana ultimate,ale coś obecnie cisza.

FreeWare_RK   21 #122 03.07.2017 21:31

@izok1980: NIe chce tego czegoś instalować. Plik pobierany jako instalka nie ma nawet podpisu cyfrowego. Podejrzany mi się wydaje ten pseudo AV.

izok1980   9 #121 01.07.2017 07:46

@FreeWare_RK: Nie korci Cię czasem najnowsza wersja na testy ? :) jeśli chodzi o "niebezpiecznik" to wyłapuje wszystko :P lecz u mnie na testach skanowanie trwało o 2 h i nie ruszyło nawet na 1 % pisało tylko że wczytuje skanowanie i zmieniały się tylko liczby jakby zamieszczonych plików na dysku nie wiem jak to nazwać ale chyba będziesz wiedział o co chodzi .:)

Autor edytował komentarz w dniu: 01.07.2017 16:05
  #120 29.06.2017 10:38

Windows 7 64 bit ,desktop / U mnie Xvirus skanował na szybkim około 3 minut a na pełnym inaczej dokładnym do 2,5 godziny a więc nie jest tak źle .Użycie pamięci porównywalnie do innych skanerów które używałem tzn. raczej w normie ale czasami duże skoki w gadżecie CPU . Xvirus może być w zastępstwie MBAM na którego ostatnio częściej narzekamy po najnowszych jego aktualizacjach . Xvirus działa sobie w tle razem z podstawowym antywirusem i nie zauważyłem aby sobie utrudniały ochronę komputera. Natomiast wiedza o programie z którego ma się korzystać jest jak najbardziej zalecana choćby co i jak klikać . Dodam ,że wspaniale instaluje się i bezboleśnie , całkowicie odinstalowuje np. gdyby ktoś chciał się z nim rozstać z jakiegoś powodu .

  #119 20.05.2017 12:38

Czytałem ,że Xvirus Personal Guard darmowy może być też jako dodatek do głównego programu antywirusowego i podobno nie koliduje z nim ? Wydaje mi się ,że jego rola uzupełniająca jest bardziej przydatna niż jako rola wiodąca w ochronie komputera. Wersja bezpłatna jest nieco ograniczona w porównaniu do płatnej ,więc jako antywirus samodzielny i samo wystarczalny jest dyskusyjny .

  #118 20.05.2017 11:43

Nie narzekajmy na tego Avasta ponieważ miałem przez wiele lat go gdy zaczynałem" karierę "przy komputerze 15 lat temu jeszcze na XP-eku i następny był Windows 7 .Od kliku lat próbuję innych antywirusów . Ostatnio mam na pierwszym komputerze bo mam dwa starsze desktopy poleasingowe - właśnie płatnego Ashampoo Anti-Virus o którym pisałem .Drugi komputer pełni rolę okazjonalną, eksperymentalną , doświadczalną choć też jest sprawny i używalny i ma obecnie darmowego Comodo Cloud Antivirus. W razie zapaści pierwszego powinien przejąć jego rolę chyba ,że go załatwię jakąś szkodliwą instalką z ostrym wirusem . Co prawda nie siedziałem tyle przy komputerze jak niektórzy pracoholicy komputerowi lub od rana do wieczora i nie grałem w wymyślne gry i nie ściągałem filmów ale prawdą jest ,że nie miałem poważnych problemów wirusowych dzięki Avast-owi . Korzystanie z pomocy płatnej informatyka była rzadkie i związane raczej z moimi błędami manualnymi ,interpretacyjnymi które były proste dla informatyka lecz trudne dla laika .Teraz błędów staram się nie popełniać min. korzystając z poszukiwania wiedzy z różnych źródeł i wypowiedzi innych internautów i instalując coraz wymyślniejsze programy bezpieczeństwa . Dużo zależy czy ktoś ma pecha czy nie bo jeden będzie miał przeciętny antywirus i bez większych problemów a drugi ten sam antywirus z okresowymi problemami wirusowymi w trakcie przeglądania lub ściągania czegoś. Oczywiście samo szczęście nas nie uchroni bez dobrego antywirusa czy prawidłowego użycia głowy .

FreeWare_RK   21 #117 25.02.2017 13:10

Wejdźcie na ich stronę domową: http://xvirus.net/

Program zmienił nawę z Xvirus Personal Guard na Xvirus AntiMalware.

Kolejny minus to to, że instalka nie posiada podpisu cyfrowego co jest dziwne. Osobiście nie jestem przekonany do instalowania takich wynalazków.

Changelog:

Added Network monitor;
Added Network Guard;
Added Ransomware Protection;
Added Anti-Ransomware Vault;
Added new settings;
Added new multi-thread scanning engine;
Added new Auto Mode;
Added new online dashboard;
Improved scanning speed;
Improved stability;
Improved password protection;
Improved process termination;
Improved System Guard;
Improved protection against script malware;
Improved Initial Scan;
Improved Cloud scanning;
Improved Right Click Scan;
Improved update engine;
Fixed a problem that may caused alerts to show up slowly;
Fixed bugs on the Xvirus Updater;
Bugs fixed.

https://malwaretips.com/threads/xvirus-anti-malware-7.68878/

Autor edytował komentarz w dniu: 25.02.2017 13:27

Komentarze do poprzednich wersji

FreeWare_RK   21 #116 12.12.2016 12:45

@DrakePL: Żartujesz u mnie na win 7 x64 to kilka minum jest inicjalizacja zanim cokolwiek zacznie skanować a potem idzie pliczek po pliczku i skanuje tak, że po kilku godzinach ma ledwo 20 procent. Żałosny ten AV jest. Przy okazji nie wiem, że waży przeraźliwie dużo w RAM u mnie. Bierze nieraz i ponad 500 MB RAM. Może z win 7 się nie lubi albo nie wiem już. System mam poprawie zainstalowany, konfliktów żadnych nie ma z innymi programami, nie wiem o co biega z tym xvirusem. System nawet go nie wykrywa jako AV xD.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.12.2016 12:46
DrakePL   3 #115 10.12.2016 08:25

@Misia11 (niezalogowany): Pełen skan trwa u mnie około 3-7 minut. Mam Windows 10 64 bit, 4gb ram i dysk ssd.

FreeWare_RK   21 #114 21.11.2016 18:28

@Misia11 (niezalogowany): Mam dobrze zainstalowany, zarówno skanowanie na win 7 jak i win 10, oba x64 bit to dość, że przeraźliwie ciężki ten program to skan tra ... masakra ... trwa i końca nie ma. Pliczek po pliczku idzie.

  #113 20.11.2016 18:03

@FreeWare_RK: Zainstaluj system poprawnie.FreeWare_RK/U mnie scan Xvirusem trwa 3 min.Pow

FreeWare_RK   21 #112 07.11.2016 00:31

@Sw Mikolaj (niezalogowany): Spoko ale popracuj nad słownikiem mości Mikołaju bo bida trochę w tym co napisałeś. Niemiecki z małej litery.

Może i fantastyczny ale jak na taki podstawowy programik który niczym się nie wyróżnia to waży stanowczo za dużo w pamięci RAM. Jak nad min producenci popracują to będzie ok. Na razie wygląda się fajnym wyglądem. Ale wszędzie pisze, że lekki co jest bzdurą wierutną.


PS.
Coście wszyscy się tak na tego aHvasta uparli? :P .

  #111 06.11.2016 13:34

Fantastyczny Antyvirus XVirus Peronal Guard.99% lepszy od Niemieckiego ,psedo Antyvira Avast,czytaj Hvast.

  #110 06.11.2016 13:31

Wspanialy program Do Windows 7,32 lub 64 bit.Praca w czasie rzeczywistym,scanowanie pendriva.Fantastyczny.Tylko 99% lepszy od Niemieckiego ,pseudo Antyvirusa AVAST cztaj Hvast.To szkodnik tem Avast.

FreeWare_RK   21 #109 02.10.2016 21:25

@izok1980: A nie ma tam napisane? Nic nie pisze przy tej opcji?

izok1980   9 #108 02.10.2016 12:01

@FreeWare_RK: Zastanawia mnie do czego jest opcja "blocking mode" w ustawieniach protection hm ? w zasadzie zaznaczyłem wszystko na ON nie wiem czy poprawnie :P

FreeWare_RK   21 #107 01.10.2016 22:21

@izok1980: Mądrze, minimum tydzień. Masz rację, od razu nic nie da rady wywnioskować :) . To fakt, podzielam to co mówisz :) .

izok1980   9 #106 01.10.2016 20:17

@FreeWare_RK: Potrzebuję minimum tydzień żeby powiedzieć czy mi się podoba może płatać figle...zobaczymy.