HotZlotowy Geocaching — są pokrzywy, jest zabawa

Podczas tegorocznego HotZlotu znów podjęłam się zorganizowania zabawy terenowej, która co prawda nie cieszyła się takim zainteresowaniem, jak w Kliczkowie, ale przynajmniej zakończyła się około północy ;-). Aby tradycji stało się zadość, zdradzę gdzie znalazły się 3 skrzynki, jedna strzała i wazon.

Zaczęliśmy od testu, który przygotował nieoceniony w takich zadaniach Docent. Pytania były tak skonstruowane, że raczej nie było możliwości odpowiedzieć na nie od razu. Jeśli ktoś ma ochotę zmierzyć się z tym zadaniem, znajdzie pytania

Kolejny krok ku lepszemu portalowi i zmiany kadrowe

Jako że sezon urlopowy w Redakcji trwa w najlepsze, tym razem ja informuję o zmianach, jakie zaszły ostatnio na naszym portalu. A jest o czym pisać.

Sporo zmian zostało wprowadzonych w systemie komentarzy. Przede wszystkim kod został odchudzony i przy okazji Tomick usunął kilka przyczyn wolnego przewijania czy też zacięć przy przewijaniu długich stron. Przy okazji poprawiony został system wyświetlania awatarów — teraz wszystkie są tego samego rozmiaru i przeskalowanie ich nie obciąża przeglądarki, na czym również pośrednio zyskało wyświetlanie komentarzy.

Geocaching w wydaniu HotZlotowym, czyli jak zgubić setkę osób w lesie

Już miałam zapomnieć o tej zabawie, ale wymiana maili z jednym z Czytelników przekonała mnie, że warto podzielić się z Wami szczegółami zabawy terenowej, którą zaplanowaliśmy na tegoroczny HotZlot. Pozwolę sobie zacytować fragment:

Co prawda nagrody nie znaleźliśmy, ale emocje, które miałem ja gdy błądziłem (3 osoby korygowały współrzędne na komputerach, a jedna nie nadążała za mną :) jak mi ze współrzędnych wyszło ponad 1km od zamku w lesie sam ...

Lightroom vs Aperture — przepaść filozoficzna

Używam Lightroom od 3 lat. Postanowiłam spróbować w momencie, kiedy iPhoto przestał być pomocą a zaczął być barierą. Aperture zainstalowałam na próbę tydzień temu, akurat kiedy trzeba było przebierać zdjęcia z HotZlotu. W swoim wpisie pozwolę sobie pominąć Picasę, która oglądając cały mój dysk w poszukiwaniu zdjęć i filmów zawłaszcza sobie zdecydowanie więcej procesora, niż bym sobie tego życzyła.

Oczywiście w obu programach doskonale można „wywoływać” zdjęcia.

Dublin InkJet Manufacturing Operation

Redakcja vortalu otrzymała zaproszenie na wydarzenie prasowe organizowane przez firmę HP, które miało miejsce w DIMO (Dublin InkJet Manufacturing Operation), jednej z czterech fabryk związanych z tą rodziną produktów, w czwartek 15 października 2009 roku. W Dublinie towarzyszył mi Paszczak000 oraz pięcioro reprezentantów innych wydawnictw i troje reprezentantów firmy HP (których serdecznie pozdrawiam ;)).

Windows 7 i MacBook Pro

Na zlocie padło pytanie, czy probowałam uruchomić Windows 7 na swoim MacBooku Pro. Pytanie mnie zainspirowało i postanowiłam sprawdzić, czy to możliwe.

Dla tych, którzy nie wiedzą: Intel-Maki mają możliwość uruchamiania systemów Windows natywnie, z użyciem multiboot. Za pomocą dostarczonego z systemem narzędzia Asystent Boot Camp należy stworzyć partycję dla Windowsa a następnie włożyć płytę i pozwolić Asystentowi z niej wystartować. Dalej instalacja wygląda jak na PC.