Yahoo!: Koniec rozmów z Microsoftem

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Yahoo! opublikowała komunikat prasowy, w którym informuje, iż rozmowy z Microsoftem dotyczące przejęcia koncernu zostały ostatecznie zerwane.

Podczas spotkania przedstawicieli obu koncernów, które odbyło się w zeszłą niedzielę, Microsoft oświadczył, że nie jest już zainteresowany kupnem całej firmy. Oznajmił jednak o chęci przejęcia samej wyszukiwarki Yahoo!, przez co mógłby umocnić swoją pozycję na rynku w segmencie reklamy online. Zarząd Yahoo! odrzucił tę propozycję, tłumacząc, iż ten segment ma strategiczne znaczenie dla przyszłości firmy. Posunięcie to spowodowało 10-procentowe obniżenie wartości akcji koncernu na giełdzie. Microsoft wspomniał także o alternatywnej transakcji, która dałaby Yahoo! zysk większy niż proponowane początkowo 33 USD za akcję, jednocześnie umożliwiając uczciwe współzawodnictwo na rynku.

Warto także wspomnieć, iż koncern Yahoo! nawiązał współpracę z Google w segmencie reklamy w wyszukiwarkach. Na chwilę obecną nie są jeszcze znane szczegóły nawiązanej umowy partnerskiej, ale wiadomo, że Yahoo! będzie teraz mogło wyświetlać na swoich stronach reklamy AdSense. Zarząd Yahoo! szacuje, iż może to przynieść koncernowi ponad miliardowy zysk. Teraz oczekiwać pozostaje, jak zachowa się Microsoft, który już wcześniej zapowiedział, że jeśli dojdzie do zawarcia takiego porozumienia złoży on pozew przeciwko firmom Yahoo! i Google, zarzucając im stosowanie praktyk monopolistycznych.

© dobreprogramy

Komentarze