Yahoo! i Microsoft, niekończąca się historia bliska końca?

Strona główna Aktualności

O autorze

Strona AllThingsDigital powiązana z The Wall Street Journal informuje, że grupa prezesów Microsoftu spotkała się w Dolinie Krzemowej z przedstawicielami Yahoo w celu wypracowania finalnego porozumienia i współpracy między firmami.

Według informacji uzyskanych przez AllThingsDigital obie strony po miesiącach batalii (czasem nie przebierając w środkach) tym razem są pełne dobrej woli i zdeterminowane zawrzeć umowę. Opcja kupna Yahoo przez Microsoft została zarzucona a zamiast tego ma być nawiązana daleko posunięta współpraca przynosząca profity firmom i wzmacniająca ich pozycję w walce z Google.

Istnieje przynajmniej kilka wersji najnowszej umowy, ale każda według AllThingsDigital mówi o zapłaceniu przez Microsoft kilku miliardów dolarów za przejęcie systemu reklamowego Yahoo i związanego z tym biznesu. Jednocześnie Yahoo ma mieć zagwarantowaną część uzyskiwanego w ten sposób zysku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, nowe porozumienie zostanie ogłoszone już w najbliższym tygodniu.

Ostatnie ruchy Google i Microsoftu wskazują, że chyba zaczyna dochodzić do co raz ostrzejszej rywalizacji między gigantami. Jak dużą część rynku reklam w Internecie uda się odebrać niekwestionowanemu ciągle liderowi jakim jest Google zobaczymy może już wkrótce.

© dobreprogramy