Yahoo! nadal rozmawia z Microsoftem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Minęło już trochę czasu odkąd Microsoft złożył ofertę przejęcia Yahoo! za ponad 44,6 miliarda dolarów. Yahoo! szybko jednak tę propozycję odrzuciło uznając, że wycena firmy była zbyt niska. Od tamtej pory nic się nie zmieniło - ani Microsoft nie jest skłonny ofertę podwyższyć, ani Yahoo! nie kwapi się do zmiany swojego stanowiska.

Wygląda jednak na to, że patowa na pozór sytuacja nie jest jeszcze martwa - tak przynajmniej mówią dwie osoby określane przez agencję Reuters jako "zaznajomione ze sprawą". Według nich kilku wysokich rangą członków zarządu obu firm spotkało się w poniedziałek i dyskutowało na temat ewentualnego przejęcia. Nie miały to być negocjacje - Microsoft wykorzystał spotkanie do przedstawienia swojej wizji połączenia korporacji, a przedstawiciele Yahoo! raczej przez większość czasu tylko słuchali.

Nie omawiano też żadnych kwestii finansowych. Całe spotkanie, jak podają źródła, wpisywało się w plan utrzymania przez zarząd Yahoo! jak największej liczby wariantów działania. Wachlarz możliwości wydaje się jednak zmniejszać - AOL, ewentualny konkurent Microsoftu w zakupach Yahoo! poinformowało o przejęciu portalu społecznościowego Bebo za ponad 850 milionów dolarów, co może sugerować, że jego właściciel Time Warner nie jest już zainteresowany udziałem w Yahoo!.

© dobreprogramy

Komentarze