Yahoo! usunie adresy IP użytkowników już po 90 dniach

Strona główna Aktualności

O autorze

Wizerunkowy, bo trudno nazwać go inaczej, wyścig wyszukiwarek w sprawie anonimizacji logów trwa - Yahoo! zadaje cios konkurencji ograniczając do 90 dni przechowywanie danych pozwalających zidentyfikować użytkowników.

Yahoo! poinformowało, że oprócz anonimizacji logów wyszukiwarek po trzech miesiącach wyczyszczone zostaną także informacje na temat liczby odsłon oraz kliknięć. Ta wiadomość z pewnością nie spodoba się konkurentom - firmom Google i Microsoft, które również ograniczają czas przechowywania danych użytkowników. Nikt nie posunął się jednak tak daleko i nie postanowił anonimizować logów już po 90 dniach.

Temat skracania czasu retencji zbieranych przez wyszukiwarki danych (głównie adresów IP) zaczął być modny po tym, jak Komisja Europejska wydała zalecenie w sprawie anonimizacji logów po 6 miesiącach. Pierwszy zareagował Google - firma zdecydowała się na okres 9 miesięcy. Następnie, całkiem niedawno, deklarację gotowości do skrócenia czasu retencji logów do 6 miesięcy zgłosił Microsoft.

© dobreprogramy