reklama

Yahoo: w całości, albo w ogóle

Strona główna Aktualności

O autorze

Jakiś czas temu informowaliśmy o szukaniu przez Microsoft sprzymierzeńców w przejęciu Yahoo!. W piątek gigant w branży oprogramowania, wraz z wpływowym miliarderem korporacji, Carlem Icahnem, złożyli kalifornijskiemu koncernowi ofertę przejęcia spółki, obejmującą kupno wyszukiwarki Yahoo! Search oraz wdrożenie planu restrukturyzacji.

Na decyzję zarząd Yahoo! otrzymał równą dobę. Korporacja w wystosowanym komunikacie prasowym odpowiada jednak, że nie jest zainteresowana tego typu podziałem, argumentując, iż mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na jej akcjonariuszy, złożonością całej transakcji, a także za krótkim czasem, w tym na ewentualne negocjacje. Pomimo, że zarząd spółki przyznaje, iż obecny projekt zawiera szereg ulepszeń w porównaniu do poprzednich, jako negatywny jego aspekt postrzega wymianę przewodniczących, uznając to za próbę destabilizacji firmy. Przedsiębiorstwo postrzega też proponowane stawki za niższe od rynkowych, wychodząc z propozycją przejęcia całej spółki samemu Microsoftowi po 33 dolary za akcję. Jeden z rzeczników Yahoo!, Roy Bostock, stwierdził również, że złożona oferta nie ma na celu przyniesienia korzyści Yahoo, lecz jedynie Microsoftowi, kpiąc, iż nie był w stanie stworzyć na tyle dobrej własnej wyszukiwarki, będąc zainteresowanym przejęciem konkurencyjnej.

Jak więc dalej potoczą się losy firmy z Sunnyvale? Biorąc pod uwagę delikatny piątkowy skok akcji Yahoo! o 0,30% (23,57 USD) i delikatny spadek akcji Microsoft o 0,79% (25,25 USD), być może decyzja zarządu okaże się całkiem słuszna. Póki co można tylko spekulować, z jaką ceną otworzą się notowania akcji Yahoo! w poniedziałek...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało