reklama

Yahoo! z silnikiem Binga działa już w USA i Kanadzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft poinformował na łamach firmowego bloga, że wyszukiwarka Yahoo! w USA i Kanadzie działa już w oparciu o silnik Bing.

Ścisła współpraca Microsoftu i Yahoo! trwa od kilkunastu miesięcy - pod koniec zeszłego roku obie firmy podpisały umowę, na mocy której mechanizmy wyszukiwania stosowane przez Yahoo! zostaną zastąpione silnikiem Bing. Ponadto umowa przewiduje, że Yahoo! wdroży na swoich stronach należący do Microsoftu system reklamowy adCenter.

Obecnie wyszukiwarka Yahoo! w USA i Kanadzie jest zasilana przez Bing jedynie w wersji angielskojęzycznej. Obie firmy mają intensywnie pracować nad wdrożeniem w Yahoo! kolejnych języków silnika Bing i dostosowaniem wyszukiwarki do nowych rynków. Niezależni komentatorzy uważają, że proces migracji potrwa jeszcze dość długo, szczególnie dla mniej popularnych, regionalnych wersji wyszukiwarki Yahoo!. Microsoft ma nadzieję, że sojusz z Yahoo! pozwoli mu skuteczniej konkurować z Google, który jest uważany za monopolistę na rynku wyszukiwarek.

Dzięki wprowadzeniu do Yahoo! silnika wyszukiwania Bing firma Microsoft kontroluje obecnie około 30% rynku wyszukiwarek.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało