r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Yandex.Browser for Android

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

Yandex.Browser for Android to mobilne wydanie popularnej przeglądarki internetowej. Za jej produkcję odpowiada firma Yandex, do której należy portal, wyszukiwarka oraz powiązane usługi o tej samej nazwie.

Sporą zaletą przeglądarki jest jej prędkość działania. Dodatkowo możemy skorzystać z trybu turbo, który zmniejszy ilość pobieranych danych i przyśpieszy działanie w przypadku słabego połączenia. Poza standardowymi opcjami dostępu do historii i dodawania do ulubionych możliwa jest synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami i różnymi systemami. W tym celu należy zalogować się na swoje konto Yandex.

Przeglądarka pozwala nam także na wybór domyślnej wyszukiwarki. Co ciekawe na liście znajdziemy też rodzimy onet.pl. Z poziomu opcji możemy zmienić ustawienia prywatności czy też reakcje aplikacji na otwarcie nowej karty. Wspierane jest także wyszukiwanie za pomocą głosu. Obecnie Yandex nie posiada własnego mechanizmu blokady reklam, nie obsługuje też wtyczek. Wśród zalet należy wspomnieć o dobrze zaprojektowanym i ładnie wykonanym interfejsie. Autorzy pomyśleli nawet o takim elemencie jak pasek adresu umieszczony w dolnej części okna.

Yandex.Browser for Android to ciekawa alternatyw dla osób, które szukają szybkiej mobilnej przeglądarki. Dodatkowo, jeżeli ktoś korzysta z jej desktopowej wersji, może liczyć na synchronizację danych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Yandex.Browser, Dropzone, GIPHY, HiLight i Qus – najciekawsze programy tygodnia

17
30.04.2016  •  Anna Rymsza

Jak co sobotę zapraszam Was do zapoznania się z nowościami w naszej bazie programów. Yandex.Browser Yandex.Browser jest w naszej bazie programów od dawna, ale w tym tygodniu uzupełniona została wersja dla OS X. To elegancka i lekka przeglądarka, zbudowana na bazie projektu Chromium. Jej ogromną zaletą jest tryb Turbo, czyli kompresja przesyłanych do przeglądarki danych na serwerach producenta, podobnie jak ma to miejsce w Operze czy niektórych przeglądarkach mobilnych. Tryb Turbo w Yandex Browser można włączać ręcznie lub automatycznie. W tym drygim przypadku kompresja będzie aktywna…

Rosyjski Yandex Browser z ulepszoną synchronizacją na Androida i iOS-a

14
16.06.2015  •  Maciej Olanicki

Nie we wszystkich krajach dominacja Google na rynku wyszukiwarek internetowych jest tak samo wyraźna. W Rosji pozycję lidera wciąż zajmuje firma Yandex, która próbuje swoich sił na rynku przeglądarek, także mobilnych. Pojawiła się nowa wersja Yandex Browser na Androida i iOS-a, która dla wielu może być ciekawą alternatywą dla wiodących na rynku rozwiązań. Po uruchomieniu programu, użytkownika wita konfigurowalny ekran szybkiego wybierania znany z wersji pulpitowej. Na dolnym pasku został umieszczony przycisk pokazujący miniatury otwartych kart, a obok przycisk odpowiadający za wyświetlanie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
juta   19 #7 03.02.2018 17:43

@Anonim (niezalogowany): Ściągasz i instalujesz Yandexa, następnie pobierasz Adguarda ze sklepu Play, instalujesz i tyle. Rozpozna go od razu bo jest z nim kompatybilny. Polecam :)

  #6 31.01.2018 20:25

@juta: a jak zrobić żeby działał adguard z yandex na androidzie?

guma77   11 #5 07.09.2017 10:02

polecam :-)

juta   19 #4 12.08.2017 11:40

@hawkeye116477: Ogólnie używam uBlocka Origin, nie wiedziałem że da się go połączyć z Yandexem, dzięki za info :) Yandex spodobał mi się na Androidzie i brakowało mi właśnie uBlocka, choć z Adguardem mimo skromniejszych filtrów też działa fajnie. Pozdrawiam.

hawkeye116477   2 #3 04.08.2017 23:53

@juta: Jeśli mówisz o Adguard Content Blocker, to nie blokuje on wszystkiego i nie może subskrybować dodatkowych filtrów. Tak wiem, można niby zrobić import, skopiować link filtrów i wkleić, tyle tylko, że wtedy nie będzie aktualizacji i trzeba będzie powtarzać procedurę, jeśli wyjdzie update.
Można do Yandexa Bety i Alphy (można i do stabilnej, ale w niej nie działa poprawnie) doinstalować uBlock Origin, normalnie podaje, że jest niekompatybilny, ale innym sposobem da się go zainstalować i działa nawet poprawnie.
Więcej szczegółów tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=DgSkfzSb5BI

Autor edytował komentarz w dniu: 08.08.2017 17:51
juta   19 #2 27.03.2017 06:57

Używam obecnie i jestem mile zaskoczony ogólnym działaniem jak i wyglądem :) Do tego Adguard, który idealnie współpracuje z Yandexem sprawia, że nic więcej nie trzeba. Polecam.

wilczurek91   11 #1 15.05.2016 19:59

Jedyna przeglądarka na Androida oprócz Opery z której tak wygodnie się korzysta, szybka, przejrzysta, godna polecenia.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.