Yanosik to teraz dobra nawigacja – z wygodniejszą mapą i informacjami o korkach

Strona główna Aktualności

O autorze

Yanosik, który ocalił tysiące kierowców przed przeróżnymi zagrożeniami na drogach, przestaje być już tylko narzędziem antyradarowym. Kolejna aktualizacja czyni z programu całkiem niezłą nawigację, w dodatku informującą na żywo o korkach na trasie.

Działający już na terenie Polski, Czech i Słowacji antyradar Yanosik ma już ponad 1,5 mln użytkowników miesięcznie – tak duża ich liczba pozwala na gromadzenie i przetwarzanie danych o o sytuacji na drogach z dokładnością niedostępną dla innych aplikacji. Działa efekt sieciowy – im więcej osób zabezpiecza się za pomocą Yanosika, tym bezpieczniejsi są wszyscy (i tym mniej mandatów są w stanie wystawić drogówka, straż miejska, czy ITD).

Teraz wszyscy użytkownicy smartfonów z Androidem 6.0 i nowszym będą mogli z tych danych skorzystać wygodniej. Nowa nawigacja Yanosika została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu ergonomii poprzez sterowanie prostymi gestami oraz nieodwracanie uwagi kierowcy od drogi. Z wewnętrznych badań producenta wynika, że kierowcy spoglądają na nową mapę teraz dwukrotnie rzadziej.

Przede wszystkim zobaczymy w nowej nawigacji czytelną prezentację trasy, z możliwością przeglądania trasy 2D/3D, dostosowaniem powiększenia do aktualnej prędkości i płynnymi przejściami między lokalizacjami. Na mapie pojawiły się aktualne informacje o korkach – wskazany zostaje zakorkowany odcinek drogi, wraz z szacowanym czasem opóźnienia. Co więcej, nawigacja automatycznie proponuje wówczas objazd.

Yanosik chce do siebie przyciągnąć też użytkowników elektrycznych aut – dla nich wprowadzono na mapę punkty POI ze stacjami ładowania akumulatorów. Mobilna aplikacja będzie teraz zmieniała się szybciej, w planach są dalsze usprawnienia nawigacji.

Mobilną aplikację Yanosika znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, w wersji na Androida oraz iOS-a (jeszcze pozbawionej nowości wprowadzonych na Androida). Dostępna jest też wciąż wersja na Windows Phone, ale jej rozwój pozostaje w tyle za wersją na popularniejsze systemy mobilne.

© dobreprogramy
s