Yo Frankie! 1.1b

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Twórcy programu Blender, którzy chcieli niegdyś udowodnić, że stworzone przez nich narzędzie świetnie nadaje się do przygotowywania animacji i wypuścili własny krótki metraż Big Buck Bunny, dorobili do tego również grę towarzyszącą. Bezpłatny projekt Yo Frankie! wykorzystuje te same modele postaci oraz obiektów, jakie zostały użyte w rozprowadzanym za darmo filmiku. Projekt sam w sobie jest niezłą platformówką 3D.

Gracz porusza się tutaj może nieco wredną z wyglądu, ale całkiem zwinną wiewiórką. Zwierzak potrafi szybko biegać, wysoko skakać, szybować przez chwilę w powietrzu, a także uderzyć ogonem czy rzucić w kogoś orzeszkami, jeśli jakieś znalazł. Zabawa sprowadza się do poznawania kolorowych poziomów, unikania wrogów w postaci chociażby kozłów i wdrapywania się tam, gdzie tylko projektanci etapów pozwolą.

Wyboru poziomu dokonuje się poprzez podejście do wybranej tabliczki na samym początku gry. Trochę czasu zajmuje opanowanie latania, co jest istotne przy próbie dotarcia do dalej położonych platform. Niestety wiewiór nie potrafi pływać. W wodzie idzie na dno niczym głaz. Tytuł cieszy oko naprawdę wysokich lotów oprawą graficzną oraz dźwiękową, chociaż do niektórych animacji można by było mieć zastrzeżenia.

Uwaga!

Plik uruchamiający grę znajduje się w katalogu yofrankie-win32.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!