YotaPhone 3 – rosyjski smartfon z dwoma ekranami powróci latem

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Niewiele jest smartfonów wyróżniających się na tle konkurencji. Do tego nielicznego grona z pewnością zalicza się YotaPhone, którego ostatnie wcielenie zobaczyliśmy w 2014 roku. Długa przerwa i brak wieści o następcy mógł sugerować, że nie zobaczymy kolejnego smartfona z dwoma ekranami. Na szczęście, przypuszczenia okazały się nieprawdziwe, nadchodzi YotaPhone 3.

Rosyjski smartfon YotaPhone 2 był wyposażone w dwa wyświetlacze – tradycyjny i E Ink. Drugi ekran cechujący się znacznie mniejszym zapotrzebowaniem na energię, świetnie sprawdza się w dostarczaniu podstawowych informacji lub jako czytnik e-booków. Wszystkich zainteresowanych tym urządzeniem zapraszamy do lektury recenzji YotaPhone 2, popełnionej przez naszego użytkownika wojtekadams. Posiadaczy urządzenia informujemy, że właśnie otrzymali aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow – lepiej późno, niż wcale.

Wczoraj na stronie rosyjskiego producenta pojawiło się zdjęcie zapowiadające kolejnego smartfona, długo wyczekiwanego YotaPhone 3. Nie poznaliśmy żadnych szczegółowych informacji, ale najważniejsze, że mamy do czynienia z oficjalnym potwierdzeniem, że prace trwają. Na opublikowanym zdjęciu widać niewiele – nowy smartfon będzie miał bardziej prostokątną bryłę, kamerkę do selfie i fizyczny przycisk z lewej strony.

W nowym modelu spodziewamy się wydajniejszego procesora, większego ekranu i więcej pamięci operacyjnej. Nie powinno zabraknąć, docenianego we wcześniejszych modelach, dodatkowego ekranu E Ink. Przedsprzedaż ma ruszyć już latem tego roku.

© dobreprogramy